logo yeni

× Burada güncel olaylar ve haberlerle ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Dershaneler konusunun altında ne yatıyor?

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3638 yazan turanaga
Son günlerde üzerinde en çok konuşulan konulardan biri Dershanelerin Kapatılması konusu. Ancak, bu konunun gündemde kalmasının esas sebebinin dershane kapatmak olmadığını düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3639 yazan ferdiy
Güneydoğudaki görüşmelerin gündemdeki ağırlığını azaltmak olabilir mi bir sebep?

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3640 yazan murtaza
Kapatmak istiyorsa hükümet, kapatır. Seçime nasıl yansıyacağını da hesaplıyorlardır.

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3641 yazan kuzey
her bir konunun üzerini örtüp, konuyu başka bir yere çekmek için suni gündem oluşturuyor her zaman böyle olmuş ve olmaya da devam edecektir. ama unutulmaması gereken her ne yapılacaksa, gençlerimizin düşünülmesi, cahil bir gençlik yetiştirilmek yerine, aydın ve geleceğe daha umutla bakan gençlerin yetiştirilmesi için çaba sarf etmek diye düşünüyorum. ülkemiz gençlerinin diğer ülke gençlerinden daha zeki olduğu da aşıkardır.

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3642 yazan Edirneden
Dershane meselesinin gündemde olmasının sebebi ,Dershanecilik sektöründeki cemaat ağırlığı..

Bugün Türkiye çapında şubesi olan pek çok dershane cemmat adına çalışıyor..dershanelerin kapanması dolaylı olarak cemaatin tekerine çomak sokmak demek..ve bunu yapmak isteyen iktidar bugüne cemaatten yoğun destek görüyordu..tüm mesele bu..

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3645 yazan kemal cebi
Dershaneler kapatılırsa oradai öğretmenlerin kadrolu öğretmen yapılacağı söyleniyor doğrumudur acaba

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3654 yazan scandisk
dershane öğretmenleri kadroya geçerse öğretmenlik için kpss ile yıllardır tırmalayıp duranların durumu ne olacak?bu ülkede her zaman dürüstçe bir şeyler yapmaya çalışanlarmı ezilecek :angry:

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3659 yazan kawastr
Teknik Eğitim Fakültesi mezunuyum. Emniyette teknisyen yardımcılığı yapıyorum. Lafa gelince şudur budur diyen çok.. Ama icraat yapan yok. Mühendislik Tamamlama Sınavıyla birkaç kişinin eline verdiler elma şekerini... Peki gerisi ne yapacak ? Görevde Yükselme yok, unvan değişikliği sınavları yok... Teknik Lise Elektrik eğitimi aldım 4 sene sonuç ? Sonuç yok! Üzerine 4 yıllık Teknik Eğitim Fakültesi okuduk. Netice çaycılık... Arkadaşlar ben hakkımı helal etmiyorum. Bu işte kimler sorumluysa.
Adamlar lise okuyor kadrolu hemşire oluyor. Adamlar imam hatip okuyor imam, memur hatta daha üst düzey kadrolu memuriyetlere geliyor. Adamlar belediyelere sözleşmeli giriyor. Kadrolu memur oluyor adamlar ve şimdi dershane öğretmenleri için söylenenler ver gündemde... Konuşacak pekte bir şey yok aslında! Ben 30 yaşındayım. En fazla 40-45 sene daha yaşar bu zulmü çekerim. Ama bu toprağın birde altı var. İşte o zaman benim borum ötecek... Ebediyen helal etmeyeceğim bu işin sorumlularına hakkımı!

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.

Daha
3 yıl 2 hafta önce - 3 yıl 2 hafta önce #3663 yazan lenda
Dersaneleri kapatan kişinin oy kaygısı yok, derim. Böyle cesur bir hareketi seçim üzeri yapabildiğine göre eğer gözdağı veriyorsa bile yine de oy kaybetmeyi göze almış demektir. Belki de seçimleri kazanmak için başka çözüm yolları vardır kimsenin bilmediği.
Hayret, ne çok şey değişti son günlerde. Algılar terse döndü.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 hafta önce yazan lenda.

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3667 yazan mithat
Dershaneler kapatılmaz bence. Sadece bir pazarlık bu yolla yapılacaktır belki.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.398 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.