logo yeni

× Burada güncel olaylar ve haberlerle ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

ÇİPLİ EHLİYETLER.

Daha
10 ay 4 hafta önce #12636 yazan Astsubay7979
halen kullanmakta olduğum mevcuttaki ehliyetimi çipliye çevirmek istiyorum. benden istenen belgeler nelerdir ve nereye başvuru yapacağız ?
benim gibi ehliyeti olup ta sadece çipli ehliyete değiştirecek olanlar da sağlık ile ilgili rapor alacaklarmı yoksa sadece şimdilik ilk kez ehliyet çıkartacaklardan mı istiyorlar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 4 hafta önce - 10 ay 4 hafta önce #12638 yazan nazli
İstediğiniz herhangi bir ilden veya Türkiye’nin herhangi bir ilçesinden ikametgâh sıkıntısı olmadan ehliyet değiştirilebiliyor. Ehliyet değiştirme için 5 yıl süreniz var (2020 sonuna kadar).
Ehliyet yenileme için gerekli belgeler
- Eski sürücü belgesi
-Sürücü olur sağlık raporu
-Nüfus cüzdanı veya pasaport
-2 adet biyometrik fotoğraf
-Parmak izi (Emniyette)
-Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve hizmet bedelinin ödendiğine dair banka dekontu
-Kan gurubunu belgeleyen belge veya beyan
gerekiyor. Sürücü belgeleri posta yoluyla 15 gün içinde adrese gönderilecek. Ehliyet gelene kadar kullanılmak üzere emniyet tarafından geçici bir belge verilecek.
Ehliyet için sağlık raporu nereden alınır?
Sağlık raporu; Sağlık Bakanlığına ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri, aile sağlığı merkezleri ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış özel sağlık kuruluşlarında (özel hastane, özel tıp merkezi, özel poliklinik ve özel muayenehane) çalışan tabip/uzman tabiplerce düzenlenebiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca verilen eğitim sonrasında sürücü belgesi alacak personelin sağlık raporları kendi kurum tabipliklerince de düzenlenebiliyor.
Biyometrik fotoğraf nedir?
Biyometrik vesikalık fotoğraflar, standartları ICAO tarafından belirlenen ve Makinede Okunabilen Seyahat Belgelerinde kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri olan ve yüz biyometrisinin tespit edilebildiği fotoğraflardır.
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından istenilen vesikalık fotoğraf ebatı 50 mm x 60 mm, beyaz fonda ve desensiz olmalıdır. Fonda gölgeler oluşmamalıdır
Ehliyet değiştirme ücreti ne kadar?
Değiştirilecek ehliyet belgelerine ödenecek ücret 15 TL olarak belirlendi (2016 yılında). Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ile hizmet bedeli olan bu tutarın anlaşmalı bankalara yatırılması ve karşılığında dekont alınması gerekiyor.
Son Düzenleme: 10 ay 4 hafta önce yazan nazli.

Daha
10 ay 4 hafta önce #12642 yazan feylesof
aile hekimlerinden veriiliyor olabilmesi güzel. Yoksa gene uğraştıracaklardı bizi.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Astsubay7979

Daha
10 ay 3 hafta önce - 10 ay 3 hafta önce #12656 yazan Astsubay7979
F 31.9 BİPOLAR BOZUKLUK (TANIMLANMAMIŞ) NEDENİYLE MALULEN EMEKLİ OLUYORUM. BU RAHATSIZLIK KAYDIMDAN DOLAYI "B" SINIFI ESKİ TİP EHLİYETİMİ ÇİPLİ EHLİYETE ÇEVRİRME AŞAMASINDA SÜRÜCÜ OLUR RAPORU ALMAM KONUSUNDA SIKINTI YARATIRMI ?
Son Düzenleme: 10 ay 3 hafta önce yazan Astsubay7979. Sebep: YAZIM YANLIŞLIĞI DÜZELTİLMESİ

Daha
10 ay 3 hafta önce #12657 yazan turanaga
Tek hekimden rapor alma aşamasında F 31.9 Bipolar bozukluğun sorun yaratacağını sanmıyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Astsubay7979

Daha
8 ay 1 hafta önce #13359 yazan Cak43
Ehliyetimi yenilemek istiyorum fakat eski Ehliyetimi kaybettim istenen belgeler arasında eski ehliyet de var ne yapmam gerekiyor

Daha
8 ay 1 hafta önce #13362 yazan kuzey
Ehliyet kaybedinde yenisini çıkarırken eski ehliyet istenmiyor.
Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne hitaben yazılmış dilekçe , nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, kaybolan sürücü belgesinde yazmıyor idiyse kan grubu belgesi, vesikalık fotoğraf ve belge kart ücreti isteniyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Cak43

Sayfa oluşturma zamanı: 0.373 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.