logo yeni

× Burada güncel olaylar ve haberlerle ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar Sertifikası yerini hangi kanuna göre tutuyor

Daha
1 yıl 3 ay önce #11808 yazan Blade-19
Arkadaşlar araştırdım ama bir türlü hangi kanuna dayandığını bulamadım bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim. ''Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek şatlarını taşıyorsanız deniyor okulda bilgisayar dersi aldığımı transkirip te gösterirsem kabul oluyor ama bunun dayanağı nedir bilenler yardım ederse memnun olurum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11809 yazan metinc
Görevde yükselme ile ilgilimi soruyorsun? sözleşmeli personel ile ilgili mi? İlk defa atanma ile ilgili mi? Ona göre cevap değişir.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11812 yazan Blade-19
sözleşmeli personel ve kpssde şart koşuyorlar bilgisayar sertifikası istiyor yerine geçiyomuş sanırım ikisi için

Daha
1 yıl 3 ay önce #11813 yazan metinc
Programcı kadrosuna atanmak için gerekli şartları düzenleyen herhangi bir kanun maddesi bulunmamaktadır. Bunun yerine farklı durumlar için farklı mevzuatlarda aynı düzenleme yapılmıştır.

Sözleşmeli personel için "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"'da programcı için aranan nitelikler kısmına bakabilirsin. Esaslara buradaki linkten ulaşabilirsin.

KPSS ile atanacaklar içinse, KPSS Kılavuzunda bazı kadrolar için aranan genel şartlar kısmında düzenleme yapılmıştır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.