logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

MEB Ünvan Değişikliği İle İlgili Soru

Daha
2 yıl 2 ay önce #8886 yazan elifteymur
Merhaba arkadaşlar,

İzmir MEM de VHKİ olarak görev yapıyorum. 2 hafta önce adaylığım kalktı 2015 Şubat ayında MEB ünvan değişikliği yapacak. Adaylığım kalktığı için bu sınava katılabiliyorum. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının memurlar için Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliği çıkardı bu yönetmelikte il içi tayinlerde 3 yıl il dışı tayinlerde ise 5 yıl aynı yerde çalışma şartı arıyor.
Arkadaşlar bu şart ünvan değişiklği sınavında uygulanacak mı ? Yani biz 1 küsür yıldır memuruz ünvan değişikliğinde il dışı kadroları tercih edebilir miyiz?

Yardımlarını rica ediyorum.Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #8887 yazan feylesof
meb memurlar için atama ve yer değiştirme yönetmeliği demişsin. İlk defa duydum bu yönetmeliği link verebilirmisin? Yoksa görevde yükselme yönetmeliğinimi kastediyorsun?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan feylesof.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elifteymur

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #8888 yazan semazen
Bu konu kılavuz yayınlanınca belli olur ancak yinede Görevde yükselmeve yerdeğiştirme yönetmeliğinde geçen bu sürelerin uygulanacağını sanıyorum.
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan semazen.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elifteymur

Daha
2 yıl 2 ay önce #8890 yazan elifteymur
Hocam buradaki linkte mevcut eğitim dışı personel için yer değiştirme yönetmeliği yayınladı geçen yıl

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/10/20131012-46.htm

Daha
2 yıl 2 ay önce #8891 yazan elifteymur

semazen yazan: Bu konu kılavuz yayınlanınca belli olur ancak yinede Görevde yükselmeve yerdeğiştirme yönetmeliğinde geçen bu sürelerin uygulanacağını sanıyorum.

İnşallah olmaz hocam ama kafama takıldı

Daha
2 yıl 2 ay önce #8892 yazan feylesof

elifteymur yazan: Hocam buradaki linkte mevcut eğitim dışı personel için yer değiştirme yönetmeliği yayınladı geçen yıl

Tamam elif hanım onu biliyorum atama ve yer değiştirme yönetmeliği deyince yeni bir yönetmelikmi yayınlandı diye tereddüt ettim. Unvan değişikliği konusunda ise bende semazen gibi düşünüyorum. Yani yönetmelilkteki 3-5 yıllık süreler sizi bağlıyacaktır. Kaldıki bazı unvan değişikliğikleri içinde ayrıca süre istenebilir. mesela çözümleyici kadrosuna unvan değişikliği ile atanmanız için 5 yıl şartı aranıyordu diye hatırlıyorum.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8893 yazan elifteymur

feylesof yazan:

elifteymur yazan: Hocam buradaki linkte mevcut eğitim dışı personel için yer değiştirme yönetmeliği yayınladı geçen yıl

Tamam elif hanım onu biliyorum atama ve yer değiştirme yönetmeliği deyince yeni bir yönetmelikmi yayınlandı diye tereddüt ettim. Unvan değişikliği konusunda ise bende semazen gibi düşünüyorum. Yani yönetmelilkteki 3-5 yıllık süreler sizi bağlıyacaktır. Kaldıki bazı unvan değişikliğikleri içinde ayrıca süre istenebilir. mesela çözümleyici kadrosuna unvan değişikliği ile atanmanız için 5 yıl şartı aranıyordu diye hatırlıyorum.

Ama saçma bir mantık değil mi yani sınava girebiliyorum gerekli puanı alıyorum ama atanamıyorum neden yönetmelikten dolayı yani diyelimki İzmir ' e toplam 50 tane tekniker kadrosu verdiler bu normun sadece 3-4 tanesi il milli eğitimde diğerleri de ilçelerde olsun ben il milli eğitimde sırf 1 yıllık memur olduğum için ilçeleri seçemeyeceğim sadece il mem e verilen kadroyu seçebileceğim böyle bir saçmalık olamaz

Daha
2 yıl 2 ay önce #8895 yazan elifteymur
Benim sorum tamamen yer değiştirmeyle ilgili kadroların başvuru şartlarıyla ilgili sıkıntım yok . Teknikerlik, teknisyenlk, programcı hepsinin ayrı ayrı başvuru şartları var bu şartları taşımak lazım bununla ilgili sıkıntı yok. Tek sıkıntı sınavda başarılı olup kadronuzun bulunduğu bir yer dışındaki kadroya başvurduğunuzda 'yer değiştirmiş' oluyorsunuz dolayısıyla yer değiştirmelerde ise il içindeki yeni yer değiştirmelere 3 yıl çalışma şartı il dlşını tercih etmek isterseniz 5 yıl çalışma şartı aranıyor.

Benim itiraz ettiğim yer burası

Daha
2 yıl 2 ay önce #8896 yazan feylesof
Yönetmelikteki o hüküm varken uygulamıyoruz diyeceklerini sanmam. gende şartların belli olmasını beklemek lazım.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8927 yazan papatya
Sayın ELİFTEYMUR,
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
Unvan değişikliği suretiyle atanacaklarda aranan şartlar
MADDE 7 − (1) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalarda; yapılacak unvan değişikliği sınavında başarılı olma koşulunun yanında aşağıdaki şartlar aranır.

a) Mimar, mühendis, avukat, istatistikçi, grafiker, kütüphaneci, veteriner hekim, psikolog, biyolog, fizyoterapist, diyetisyen, mütercim, film yapımcısı, fotoğrafçı, kameraman kadroları için mesleğin gerektirdiği alanda yüksek öğretim mezun olmak.

b) Çözümleyici kadrosuna atanabilmek için;

1) En az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) Bilgisayar sistemleri yönetimi ile sistem çözümleme veya sistem programlama konularında sertifika sahibi olmak,

3) En az iki bilgisayar işletim sisteminin uygulamasını bildiğini belgelemek,

4) Üç yılı Bakanlıkta programcı unvanında olmak üzere Devlet memurluğunda en az beş yıl görev yapmış olmak.

c) Programcı kadrosu için;

1) Bilgisayar programcılığı alanında en az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) En az iki programlama dilini bildiğini belgelemek.

ç) Tekniker, teknik ressam ve sosyal çalışmacı kadroları için; atama yapılacak kadronun gerektirdiği alanlarda iki yıllık yüksekokul mezunu olmak.

d) Teknisyen kadrosu için; atama yapılacak kadronun gerektirdiği alanlarda eğitim veren bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak.

e) Laborant, hemşire, veteriner sağlık teknisyeni kadroları için; atama yapılacak kadronun gerektirdiği alanlarda eğitim veren bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak." hükmü yer almaktadır.

Bu şartlar çerçevesinde, gerekli nitelikleri taşıyarak yapılacak unvan değişikliği sınavına girip başarılı olduğnuzda, eski unvanınıza göre söz konusu olan zorunlu hizmet süresinin başka bir bölgede unvan değiştirme suretiyle görev almanıza engel teşkil etmeyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.474 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.