logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ünvan değişikliği ile Programcı kadrosuna atanmak

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8408 yazan remet
Merhaba,
Kurumum (Üniversite) Ünvan Değişikliği ile Programcı kadrosu için sınav yapacak.
Ben Bilgisayar Programcılığı Önlisanas mezunuyum. Bilgisayar İşletmeni kadrosunda çalışıyorum.
Yeni Yönetmeliğin şartları:
1) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yüksek öğrenim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak,
2) En az iki programlama dilini ve işletim sisteminin uygulanmasını bildiğini belgelemek,
Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olduğum için 1. Madde tamam ama 2. Maddede belirtilen bilgilere mezuniyetim sebebiyle sahibim.
Ancak iki programlama dilini ve işletim sistemini bildiğimi bir BELGE ile gösteremiyorum. Elimde sadece traskriptim var.
KPSS ile atananlardan sadece bölüm mezunu olma şartı aranırken, ünvan değişikliğinde böyle bir durum var.
Programcılık ile ilgili Halk Eğitim Merkezinde ders bile vermiştim zamanında. Yani bunun öğretmenliğini bile yaptım zamanında.
Sorum şu:
Traskript ile aldığım dersleri belgelemem yeterli mi? (Traskriptimde 2 programlama dili ve işletim sistemi var)
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan remet. Sebep: ekleme

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8409 yazan dialup
Bence yeterli olmalı önlisans bilgisayar programcılığı bitirmiş birisi programcı olamayacaksa başka kim olacak

Daha
2 yıl 4 ay önce #8410 yazan metinc
Transkriptinde yazan diller yeterli olur dil bildiğini belgelemek için.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8411 yazan scandisk
dil bildiğini kanıtlamak için transkriptten daha iyi belge olamaz.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8413 yazan remet
İlginize teşekkür ederim,
Gidip personel daire başkanıyla görüşeceğim bugün.
Sizlere de bilgi veririm.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8424 yazan remet
Problem olmaz dediler. Umarım bir sorun çıkmaz.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8429 yazan scandisk

remet yazan: Problem olmaz dediler. Umarım bir sorun çıkmaz.

Olmaz merak etme dil bildiğini kanıtlamanın en iyi yolu budur. Sınavda başarılar.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10101 yazan sıbıç
Ben ...Üniversitesinde çalışan 4 yıllık iktisat lisans mezunu 10 yıl hizmeti olan bir memurum. Herhangi bir teknik eğitimim yok sadece meb onaylı bilgisayar programcılığı sertifikam var. Ünvan değişikliği sınavı ile programcı kadrosuna atanmada birinci şartı sağlıyorum, ancak ikinci şartı sağlamış olur muyum bilmiyorum ve ayrıca bu şartı sağladığımı nasıl ispat edebilirim ve sınava nasıl girebilirim. Bu sınava girmeye hakkım var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10103 yazan emircan alim

sıbıç yazan: Ben ...Üniversitesinde çalışan 4 yıllık iktisat lisans mezunu 10 yıl hizmeti olan bir memurum. Herhangi bir teknik eğitimim yok sadece meb onaylı bilgisayar programcılığı sertifikam var. Ünvan değişikliği sınavı ile programcı kadrosuna atanmada birinci şartı sağlıyorum, ancak ikinci şartı sağlamış olur muyum bilmiyorum ve ayrıca bu şartı sağladığımı nasıl ispat edebilirim ve sınava nasıl girebilirim. Bu sınava girmeye hakkım var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Öğrenimin programcılıkla ilgili değilse, transkriptle kanıtlayamazsın. Bu durumda iki programlama dilini bildiğine dair sertifika sahibi olman gerekir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10105 yazan keremcem
normalde programcılık sertifikanın yeterli olması lazım bence. programcı olurkende dil öğreniyorsun ancak bu şartı böyle koyarak işleri zorlaştırıyorlar.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.484 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.