logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

yardım MEB Görevde Yükselme Sınavı Programcı Kadrosu.

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #6928 yazan esma
Slm arkadaşlar. ben Milli Eğitimde Vhki kadrosunda 2 yıllık memurum. programcı kadrosuna geçmek istiyorum. Bunun için : c) Programcı kadrosu için;

1) Bilgisayar programcılığı alanında en az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,

2) En az iki programlama dilini bildiğini belgelemek. diyor . Ben Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama mezunuyum. Transkripimle gördüğüm dersleri belgelemem yeterli mi? bir de trankiripimde gördüğüm programlar yazmıyor gördüğüm derslerin genel adı yazıyor.(2. madde için) ne yapmam lazım ? maaşım ne kadar olur_bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim.
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan esma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6929 yazan metinc
bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunu için Programlama dillerini bildiğinizi ispatlamak için transkriptiniz yeterlidir. B) transkriptte yazan ifadeleri merak ettim tereddüt etmenize neden olan?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6930 yazan esma
örneğin C programlama yazıyor. bu tamam ama diğer gördüğüm programların adını yazmıyor( C# , asp.net vb) bu programlar yazmıyor. görsel programlama, internette programlama gibi genel dersin genel adı yazıyor. ondan takıldım.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6931 yazan metinc
bu ifadelerin yeterli olması lazım esma hanım. zaten internette programlama dediğiniz html, php vs. dir sıkıntı olmaması gerekir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6933 yazan esma
Metin bey tşk ederim. Ama yine de tedirginim sınavı geçtikten sonra iki dil bildiğimi kanıtlayamazsam . emeğime üzülürüm sonra. bir de ünvan değişikliğini yer değişikliği yapmak için istiyorum küçük bir ilçede yaşıyorum ve hayat cok sıkıcı başka alternatifim yok.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6939 yazan nazli
Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Mesajınızdan, gerekli nitelikleri taşıdığınız anlaşılıyor. Programcı kadrosu için açılacak sınavla unvanınız değişebilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6941 yazan osman1
Esma hanım, programcı kadrosuna atanmak için gerekli nitelikleri taşıdığın açık bence. Önemli olan programcı kadrosu için sınav açılması ve bu sınava girerek kazanmanız. Başka engel yok gibi görünüyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6946 yazan esma
daha önceki yıllarda programcı kadrosuna geçişte(ünvan değişikliğinde) ne tür sorular çıktı hiç bilgim yok . neler sorulur . bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6950 yazan feylesof
milli eğitimin yaptığı çeşitli unvanlara ilişkin görevde yükselme sınavlarının sorularını burada bulabilirsin . İçinde programcılarda vardır muhtemelen.
adres

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce - 2 yıl 7 ay önce #6969 yazan feylesof
Orada programcı soru örnekleri var. Başka bakanlıkta olsa programcıya sorulacak teknik sorular benzer olacaktır. Bazılarının linkini veriyorum aşağıda:
link1
link2

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 2 yıl 7 ay önce yazan feylesof.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.380 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.