logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

MEB, neden kendi personelinin sınavını yapmıyor?

Daha
2 yıl 10 ay önce #5682 yazan esesli
Bilindiği üzere; Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında görev yapan personelin Görevde Yükselme (Şef) ve Unvan Değişikliği sınavının 13 Eylül 2014 Cumartesi günü yapılmasının planlandığı açıklanmış ardından Merkez ve Taşra Teşkilatında görev yapan personelin Görevde Yükselme memur unvanı atanmasına ilişkin sınavın da aynı tarihte (13 Eylül 2014 Cumartesi günü) yapılması planlandığı açıklanmıştı

Görüleceği üzere 3 grupta yapılacak olan sınavlar aynı tarihte yapılacaktır.

Şöyle ki,

1. Görevde Yükselme Şeflik sınavı
2. Unvan Değişikliği sınavı
3. Görevde Yükselme memur unvanı sınavı
Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin "Hizmet grupları ve kadrolar" başlıklı 5. maddesinde görevde yükselmeye tabi hizmet grupları ve kadrolar açıklanmıştır.

Hizmet grupları ve kadrolar

MADDE 5 1) Bu Yönetmelik kapsamında görevde yükselmeye tabi hizmet grupları ve kadrolar şunlardır:

a) Yönetim hizmetleri grubu;

1) Şube müdürü (merkez ve taşra teşkilatı), tesis müdürü, basımevi müdürü,

2) Basımevi müdür yardımcısı,

3) Şef, koruma ve güvenlik şefi.

b) Araştırma ve planlama hizmetleri grubu;

1) Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, uzman (GİH), uzman (TH).

c) Hukuk hizmetleri grubu:

1) Hukuk müşaviri,

2) Raportör.

ç) Savunma hizmetleri grubu;

1) Sivil savunma uzmanı.

d) Büro hizmetleri grubu;

1) Sayman,

2) Ayniyat saymanı,

3) Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veznedar, ayniyat memuru, ambar memuru, mutemet, memur, santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, daktilograf, usta öğretici, sekreter, şoför.

e) Destek hizmetleri grubu;

1) Hizmetli, aşçı, teknisyen yardımcısı, bekçi, dağıtıcı, kaloriferci.

2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine tabi kadrolar: Mimar, mühendis,istatistikçi, grafiker, teknik ressam, kütüphaneci, çözümleyici, programcı, tekniker, teknisyen, veteriner hekim, psikolog, biyolog, sosyal çalışmacı, fizyoterapist, hemşire, veteriner sağlık teknisyeni, laborant, mütercim, diyetisyen, film yapımcısı, makyajcı, fotoğrafçı, kameraman, şehir plancısı, terzi, avukat.

Buna göre 3 grupta yapılacak olan sınavların farklı tarihlere alınması gerekmektedir.

Şöyle ki; "Görevde Yükselme Şeflik sınavı", "Görevde Yükselme memur unvanı sınavı" ile aynı tarihte yapılabilir. Fakat "Unvan Değişikliği sınavı" aynı tarihte yapılamaz çünkü hem "Görevde Yükselme Şeflik sınavına" hemde "Unvan Değişikliği sınavına" girmek isteyen adaylar bulunmaktadır.

Onlarca kurumun görevde yükselme sınavını yapan MEB, bir an önce kendi personelinin sınavını yapmalıdır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5690 yazan feylesof
Sınavların aynı gün yapılacak olması saçmalık ancak bunu düzelteceklerdir diye bekliyorum. Sanırım buna benzer kamu denetçiliğinin bir kararını okumuştum galiba bu sitede. bulursam koyarım buraya.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5700 yazan feylesof
Buldum benzer bir olay, ÖSYM nin çakışan sınavları ile ilgili karar:
http://ombudsman.gov.tr/contents/files/pdf/20131_sayilikarar.pdf

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5703 yazan esesli
inşallah öyle olur yoksa hakkımızı yemiş olurlar

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.