logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

BURDA NE DEMEK İSTENİYOR?

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #5067 yazan QIRIX
yENİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNDE: İLGİNÇ BİR İBARE VAR.BU İBAREYİ KOYULAŞTIRIYOR,YATIK HALE GETİRİYOR VE ALTINI ÇİZİYORUM.lÜTFEN DİKKAT:

"MADDE 22 (1) 5 inci maddede belirtilen hizmet grupları arasındaki geçişler aşağıdaki esaslara göre yapılır.

a) Aynı hizmet grubunun alt görev grubunun içinde yer alan aynı düzeydeki görevlerden bu görev grubu içindeki üst bentlerde yer alan görevlere sınavla; aynı veya daha alt bentlerde sayılan görevlere ise bu görev için aranan şartları taşımak kaydıyla sınavsız atama yapılabilir.

b) Hizmet grupları arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme sınavına tabidir. Ancak ilgilinin talebi üzerine, Bakanlıkta veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında daha önce asaleten bulunulan görevler ile [u]bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan ve hizmet şartı aranmadan atama yapılabilir.

(

[/u][/i]

2) Unvan değişikliğine tabi kadrolara geçişler ile unvan değişikliğine tabi kadrolar arasındaki geçişler, atanacak kadro için düzenlenen unvan değişikliği sınavı sonucuna göre yapılır."

BU İBAREDE BEN Mİ YANLIŞ ANLADIM YOKSA GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI DELEN-YETKİSİZ KILAN BİR İBARE Mİ VAR? BANA GÖRE EĞER İSTENİRSE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINADA YER ALAN BİR HİZMETLİ, GÖEVDE YÜKSELME SINAVINA TABİ OLMADAN GENEL İDARİ HİZMETLER SINIFINA,TEKNİK HİZMETLER SINIFINA V.S ATANABİLİR.YETER Kİ İSTENSİN...

YANILIYORMUYUM?

(PAPATYA HANIM'DA BU HUSUSTA GÖRÜŞ BİLDİRİRSE SEVİNİRİM)

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan QIRIX.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5068 yazan metinc
ben senin gibi anlamadım doğrusu. Orada daha önce asaleten bulunulan görevlerle aynı düzeydeki veya alt düzeydeki görevlere atanmada sınav yapılmayabilir deniyor. Dolayısıyla yardımcı hizmetler sınıfından genel idare hizmetleri sınıfına geçiş, alt gruptan üst gruba geçiş olduğundan sınavsız yapılması mümkün değil.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5070 yazan papatya
Sayın QIRIX,

Mesajınızda belirttiğiniz konuya ilişkin olarak Sayın METİNC tarafından yapılan değerlendirmeye ben de aynı şekilde katılıyorum.

Söz konusu düzenleme, görevde yükselme sınavına girilmeden atama yapılması mümkün olan aynı ya da alt düzeydeki görevlere sınavsız atamaya imkan vermekte olup, görevde yükselme sınavına bir istisna getirmemektedir. Belirttiğiniz hükmün, daha önce bulunulan görevlere ilişkin hakların korunması amacını taşıdığını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 11 ay önce #5072 yazan musti
Ben 2010 yilinda vakif gureba hastanesinde teknisyen bir arkadasin bilgisayar isletmeni kadrosuna gecirildigini bizzat gozlerimle gordum torpilin kayirmanin dik alasidir bu atama ve kesinlikle sinavsiz yapilmistir.....

Daha
2 yıl 11 ay önce #5073 yazan NEDVED
YALNIZ BURDA İLGİNÇ BİŞEY VAR GİBİ.MESELA "İLE" İLE BAŞLAYAN CÜMLEDEN SONRAKİ VURGU SANKİ BİRAZ MUĞLAK KALIYOR.
"İLE" DEMEK BUNUN GİBİ-DAHİL-OLABİLİRLİK İHTİMALİ SEZİNLEDİM SANKİ.
BİLMEM Kİ?

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #5077 yazan papatya
Sayın NEDVED,

Yönetmelikte yer alan "... daha önce asaleten bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere ..." ifadesinden;

-Daha önce bulunulan görevlerin,
-Daha önce bulunulan görevlerle aynı düzeydeki görevlerin,
-Daha önce bulunulan görevlerden alt görevlerin

kastedildiğini anlamaktayım.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5079 yazan scandisk

musti yazan: Ben 2010 yilinda vakif gureba hastanesinde teknisyen bir arkadasin bilgisayar isletmeni kadrosuna gecirildigini bizzat gozlerimle gordum torpilin kayirmanin dik alasidir bu atama ve kesinlikle sinavsiz yapilmistir.....

teknisyen sınıfı th diğeride gih oldugu icin alt düzeyden üst düzey göreve atama şeklinde olmadığı düşünülmüştür. sınavsız yapılmış olabilir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.422 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.