logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

MAHALLİ İDARELER ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ 9.MADDE

Daha
3 yıl 1 hafta önce - 3 yıl 2 gün önce #3928 yazan yakdenizm
04.07.2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan MAHALLİ İDARELER PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ ESASLARINA DAİR YÖNETMELİĞİN;
9. Maddesinin e ) fıkrası TEKNİKER kadrosuna atanabilmek için;
1) En az iki yıl süreli mesleki veya teknik yükseköğretim mezunu olmak,
İbaresinde geçen Mesleki yükseköğretim okulların kapsamı ve türleri nelerdir?
BURADA bir ihtilaf olduğunun düşünüyorum. Ünvan değişikliği sınavını kazanan personele sadece Teknik YAZAN kısmı değerlendirilerek atama işlemi yapılıyor. Oysa ibarede keskin bir şekilde VEYA diye ayırıyor.
Mesleki Yükseköğretim bitiren memurlar tekrardan 2 yıl daha üniversite okumak zorunda kalıyor.
BU konu hakkındaki görüşelerinizi belirtirseniz memnun olurum.İyi çalışmalar
Son Düzenleme: 3 yıl 2 gün önce yazan yakdenizm. Sebep: eksik bilgi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 hafta önce #3932 yazan metinc
mesleki olması teknik olmasını gerektirmiyor bence. Astsubaylık okuluna teknik denemeyeceğini düşünüyorum

Daha
3 yıl 1 hafta önce #3935 yazan indiana
kara kuvvetleri meslek eğitimi bölümünü teknik kabul etmek yanlış olur

Daha
3 yıl 1 hafta önce #3941 yazan nazli
Meslek yüksek okulları mezunlarının tamamı okulu bitirince Tekniker unvanını kazanmıyor sanırım. Okulun türüne göre değişiklik gösteriyordur.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #3942 yazan papatya
Sayın YAKDENİZİM,

3795 sayılı Bazı Lise, Okul Ve Fakülte Mezunlarına Unvan Verilmesi Hakkında Kanuna gör “Lise üstü iki yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, tekniker,” unvanı verilmektedir.

Öte yandan, 2 yıllık yüksekokul statüsünde olan Astsubay Meslek Yüksekokullarında; İşletme Yönetimi, Elektrik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojisi ve Mekatronik ön lisans programlarında eğitim verilmekte olup, bu okullardan mezun olanlar ulusal ve uluslararası denkliği olan tekniker unvanı alabilmektedirler.

Bu nedenle, Astsubay Meslek Yüksekokulunu bitirenlerin de Tekniker kadrosunda istihdam edilebileceklerini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yakdenizm

Sayfa oluşturma zamanı: 0.403 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.