logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3514 yazan aslan35
BEN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINDA 657'YE TABİ KADROLU VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ OLARAK ÇALIŞIYORUM.GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI İLE ŞEFLİK KADROSUNA ATANIRSAM YER DEĞİŞTİRME SURETİ İLE İZMİR AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE ATANMAK İSTEDİĞİMDE İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN DE ŞEFLİK KADROSU İÇİN PERSONEL İSTEMESİ GEREKİYOR MU?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3525 yazan metinc
Uygulama öyle olmuyor maalesef. Kurumlar hangi illerde boş kadroları varsa onlara göre sınav açıyor ve kazananlarıda o illere atıyorlar.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4137 yazan yasmin
Sayın Maliye Bakanımız ne zaman Maliye Bakanlığı Muhasebe ve Milli Emlaktaki personeli için getirdiği yükselme engelini kaldıracak. Bütün kurumlarda yükselme kurum içinden de kurum dışından da yapılıyor. Ama nedir bu bizim Gelir İdaresi ile gider İdaresi arasındaki muamele farkı. Bir tek Gider İdaresinde sadece dışardan uzman alınıyor. Peki kurum içinden kendini geliştirmiş 35 yaş ve üstü personel ne yapsın. Artık son durak bu, ben hiç bir şey olmayayım, memur olarak emekliliğimi mi bekleyeyim, desin. Yazık bize ya.Bedava bir şey istemiyoruzki. Düzenli olarak UZMANLIK SINAVI kurum içinden açılsın istiyoruz. Zaten hak eden kazanacak. Haketmeyen yine bekleyecek. Sayın Bakanım lütfen sesimizi duyun.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4139 yazan birgul
Gelir İdaresi personeline tanınan ayrıcalık, Maliyenin diğer birimlerindeki personele de tanınmalı. Adalet bunu gerektirir.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4140 yazan elbetbirgün61
çok şükür maliye den arkadşlar d ayazdı bende giderdeyim inşallah gelire gecececm artık gider bölümü diye bişey kalmadı

Daha
1 yıl 6 ay önce #11275 yazan hasan002
Bir il özel idaresinde V.H.K.İ olarak çalışmaktayım.mahalli idareler genel müdürlüğünden çalışmakta olduğum kuruma görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı yazısı gelmiş ve bu yazı kurum içinde hiç kimseye duyurulmadan sadece 2 kişinin başvurusu alınıp gönderilmiş,ve bundan benim ve arkadaşımım başvuru bittikten sonra haberi oldu,bundan sonra kurumda bir dilekçeyle başvursak bir hak iddia edebilirmiyiz?

Daha
1 yıl 6 ay önce #11277 yazan metinc

hasan002 yazan: Bir il özel idaresinde V.H.K.İ olarak çalışmaktayım.mahalli idareler genel müdürlüğünden çalışmakta olduğum kuruma görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı yazısı gelmiş ve bu yazı kurum içinde hiç kimseye duyurulmadan sadece 2 kişinin başvurusu alınıp gönderilmiş,ve bundan benim ve arkadaşımım başvuru bittikten sonra haberi oldu,bundan sonra kurumda bir dilekçeyle başvursak bir hak iddia edebilirmiyiz?

Elbette edersiniz. tüm personele duyuru yapmadan başvuru alınabilirmi? Kurumunuza bir dilekçe vererek, sınav başvurusu ile ilgili tarafınıza duyuru yapılmadığını, bu sebeple başvuramadığınızı, dolayısıyla başvurunuzu almaları gerektiğini, aksi takdirde idare mahkemesine dava açarak hakkınızı arayacağınızı ve tüm personele duyuru yapmayan ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağınızı( suç duyurusunu dilerseniz yazmayın.) belirtin. Gelen cevaba göre dava açarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Daha
1 yıl 6 ay önce #11279 yazan hasan002
metinc bey,bilirsiniz özel idareleri biraz sıkıntılı,eğer suç duyursunda bulunursam benim il merkezinden uzak ilçelere verilme ihtimalim var,yani dilekçeyle başvursam dahi bir şey değişir mi,çünkü başvuru tarihi bitti,bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim sıkıntıya girmeden.

Daha
1 yıl 6 ay önce #11281 yazan metinc
suç duyurusu sizin açınızdan sıkıntı olabilir tabi. Dilekçe ile başvurmadan sonuç alıp alamayacağınızı söylemek mümkün değil. Muhtemelen kurumunuz tüm personele duyurulduğunu iddia edecektir. Başvurursanız süre açısından da sıkıntı yoksa sizin içinde ayrı yazı yazabilirler belki mahalli idarelere. Başvurmazsanız hiç şansınız kalmayacak. Ben bir dilekçe ile şansınızı denemenizi tavsiye ederim.

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #11289 yazan hasan002
metinc bey,dünkü sorumda dilekçeyle kuruma başvurmam gerektiğini söylemiştiniz,eğer mümkünse dilekçenin içeriğini nasıl yazmam gerektiğini gösteren örnek bir dilekçe yazarmısınız?
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan hasan002. Sebep: harf eksikliği

Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.