logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

TEKNİKER TEMEL ÜCRET

Daha
3 yıl 2 ay önce #77 yazan hamza 60
İyi günler kolay gelsin.Benim unvan değişikliği ile ilgili bir sorum olacaktı ben şu anda VHKİ kadrosunda çalışıyorum( 4 yıllık işletme mezunuyum) ama 2 yıllık elektrik bölümünü bitirip kurumumun açtığı unvan değişikliği sınavına başvurdum.Kurumum bir KİT doğal olarak maaş hesaplamaları yapılırken Temel ücretler üzerinden bir değerlendirme yapılıyor.Bu duruma istinaden benim i,şletme mezunu bir tekniker olmam diğer sadece 2 yıllık tekniker arkadaşlara göre temel ücretimde bir değişiklik oluşturur mu.Teşekkür ederim...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #109 yazan papatya

hamza 60 yazan: İyi günler kolay gelsin.Benim unvan değişikliği ile ilgili bir sorum olacaktı ben şu anda VHKİ kadrosunda çalışıyorum( 4 yıllık işletme mezunuyum) ama 2 yıllık elektrik bölümünü bitirip kurumumun açtığı unvan değişikliği sınavına başvurdum.Kurumum bir KİT doğal olarak maaş hesaplamaları yapılırken Temel ücretler üzerinden bir değerlendirme yapılıyor.Bu duruma istinaden benim i,şletme mezunu bir tekniker olmam diğer sadece 2 yıllık tekniker arkadaşlara göre temel ücretimde bir değişiklik oluşturur mu.Teşekkür ederim...

Sayın Hamza,
Temel ücretlerin taban ve tavan miktarları Yüksek Planlama Kurulu Kararı ile belirlenmekte olup yüksek öğrenim bakımından öğrenim süresi yönüyle bir ayrıma gidilmemiş olup, sözleşmeli personelin ücretleri bu sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla, personelin eğitim düzeyi ve diğer bazı hususlar göz önünde bulundurularak ilgili kuruluş yönetim kurulu tarafından belirlenmektedir.
Bu nedenle temel ücret farklılığının ancak kurumunuz yönetim kurulu tarafından ve unvanınız için belirlenen temel ücret üst sınırını aşmayacak şekilde yapılabileceği düşünülmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.374 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.