logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Mahalli İdareler Ünvan Değişikliği ile ilgili Yardım

Daha
6 ay 2 hafta önce - 6 ay 2 hafta önce #13791 yazan nihat38
Merhaba Sayın Memurunyeri.com ve Üyeleri,
Durumun izahatı şu şekilde aslında.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun A Bendine göre ataması yapılmış bir devlet memuruyum.
Şu an Belediye iştiraki olan Su ve Kanalizasyon idaresinde görev yapmaktayım.
İlk atama şeklim VHKİ şeklinde idi ama ben bilgisayar teknikeri olduğum için Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavına girerek GİH sınıfından Teknik Hizmeter sınfıına geçerek TEKNİKER kadrosuna atamam yapıldı.

Bu arada Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirdim. Mühendis kadrosuna atanabilmem için aynı sınava yeniden girmem gerektiği söyleniyor ?

Halbuki aynı içeriğe ait olan aynı sınava zaten girdim ve bunun neticesinde Teknik Hizmetler sınıfında TEKNİKER kadrosuna atamam yapıldı.

Bir daha aynı sınava giriyor olmam anlamsız değil mi ?

İkincisi Devlete ait üniversitenin bana verdiği Bilgisayar Mühendisi diplomasını hiçe sayarak "Gel arkadaş şu sınava gir kazanırsan biz seni mühendis sayacağız" demeleri ne kadar anlamlı ?

Üçüncü olarak zaten sordukları sorular benim mühendisliğimi hiçbir şekilde ölçen sorular değil?

Ve son olarak eğer ben ünvan değişikliği değilde görevde yükselme (idareci olmak) istiyor olsam bu sınava beni sokuyor olmaları mantıklı idi, idareci olacaksan mevzuatı bileceksin anlamında düşünülüyorsa eğer.

Daha önce sınava girmeden mahkeme kararı ile ünvan değişikliği yapan arkadaşlar olmuş birinin elimde de mahkeme kararı mevcut.

Bu konular ile ilgili sizden yardımlarınızı ve bilgilerinizi rica ediyorum.

Teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 6 ay 2 hafta önce yazan papatya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 2 hafta önce #13793 yazan osman1
Mevcut ddüzenmelere göre, yeniden unvan değişikliği sınavına girmeniz gerekir Mühendis kadrosuna atanmak için.
Dava açmanız halinde, belki durumunuza ilişkin değerlendirmeyi yapacak olan mahkeme sizi haklı bulabilir. Ama, ortada şahsi özel bir mahkeme kararı olmadan veya ilgili yönetmelikler iptal edilmeden, mühendis kadrosuna sınavsız atamanız yapılamayacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.380 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.