logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ünvan değişikliği sınavı başvuru gih th derece farkı

Daha
7 ay 6 gün önce #13676 yazan Nemesia
Arkadaşlar merhaba. Ben bir üniversitede daktilograf kadrosunda 9 yıldır çalışmaktayım. Üniversite teknisyen kadrosu için ünvan değişikliği sınavı açtı. Bende bilgisayar önlisans mezunuyum.daha sonra lisans ve yüksek lisansı bitirdim. Açılan kadro 3. Derece. ben ise şu an 5/1 derecedeyim. Personel daireden aradılar ve kadromun 5. Dereceden olduğunu bu kadroya başvuramayacağını söylediler. Başvuru için +\- 3 derece fark olması yeterli değil mi? Bu şart sınıf değişikliklerinde geçerli olmayabilir mi? Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 6 gün önce #13677 yazan Kül Tigin
Lisans mezunu bir personel 8 yıl hizmeti bulunması halinde 3 üncü dereceye bir kadroya atanabilir. 1-4 dereceler arasında 3 alt üst kuralı bulunmamaktadır. Torba kadro yolu ile kurum takdiren kişinin atamasını yapabilir. Yani 9 yıl hizmetiniz varsa ve 4 yıllık üniversite mezunu iseniz 3 üncü derece kadroya atanabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Nemesia

Daha
7 ay 6 gün önce - 7 ay 5 gün önce #13682 yazan vatan0707

Nemesia yazan: Arkadaşlar merhaba. Ben bir üniversitede daktilograf kadrosunda 9 yıldır çalışmaktayım. Üniversite teknisyen kadrosu için ünvan değişikliği sınavı açtı. Bende bilgisayar önlisans mezunuyum.daha sonra lisans ve yüksek lisansı bitirdim. Açılan kadro 3. Derece. ben ise şu an 5/1 derecedeyim. Personel daireden aradılar ve kadromun 5. Dereceden olduğunu bu kadroya başvuramayacağını söylediler. Başvuru için +\- 3 derece fark olması yeterli değil mi? Bu şart sınıf değişikliklerinde geçerli olmayabilir mi? Teşekkürler.

Burdan takip edebilirsiniz
Son Düzenleme: 7 ay 5 gün önce yazan Kül Tigin.

Daha
7 ay 5 gün önce #13683 yazan metinc
Torba kadro kullanarak atanmak için hizmet süren yeterli görünüyor. Ancak sınavın başvuru şartlarında ne yazdığı önemli. Kurum bunu kullanarak atama yapmayabilir. Torba kadro ile ilgili aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsin.
http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6495-torba-kadro-uygulamasindan-hangi-memurlar-yararlaniyor.html

Daha
6 ay 3 hafta önce #13753 yazan uzmanhg
Merhaba arkadaşlar.
Bir belediyede 10 yıldır Tekniker olarak görev yapmakta iken unvan değişikliği ve görevde yükselme sınavına girerek 4 yıl önce Gih. uzman kadrosuna geçiş yaptım ; fakat kurum yapmış olduğu bazı ihalelerde kontrol ve kabul heyetinde hala tekniker olarak görevlendirme yapmakta.
Tekniker olarak atmış olduğum veya atacağım imzaların geçerliliği nedir? Bu görevlendirmeleri kabul etmemek için ne yapmalıyım.
Bu konuda yardım ederseniz sevinirim,
teşekkürler..

Daha
6 ay 3 hafta önce #13754 yazan metinc
Kamu İhale Kanununa göre, ihale komisyonu şu kişlerden oluşur:
"İhale yetkilisi, biri başkan olmak üzere, ikisinin ihale konusu işin uzmanı olması şartıyla, ilgili idare personelinden en az dört kişinin ve muhasebe veya malî işlerden sorumlu bir personelin katılımıyla kurulacak en az beş ve tek sayıda kişiden oluşan ihale komisyonunu, yedek üyeler de dahil olmak üzere görevlendirir."
kurum işin uzmanı olduğunuzu düşünüyorsa sizi görevlendirebilir. Burada unvanın çok önemi yok. Ancak sizde uygun bir dilekçe ile komisyonda yer almak istemediğinizi belirtebilirsiniz. Kanun ayrıca işin uzmanı olmayan personeli de görevlendirme imkanı vermektedir.

Daha
6 ay 3 hafta önce #13755 yazan uzmanhg
Sayın metinc;
Buradaki sorunum ihale komisyonunda görev almak değil,bitmiş veya yapımı devam eden işlerde (gih. uzman kadrosunda olmama rağmen)Tekniker olarak imza atmak. teşekkürler..

Daha
6 ay 3 hafta önce #13756 yazan metinc
Uzman kadrosunda iken tekniker unvanıyla imza atamazsınız.

Daha
6 ay 3 hafta önce #13757 yazan ahmetnur998
bende hizmetli olarak çalışıyorum bilgisayar programcılığı önlisans bitirdim teknisyenliğe başvursam ünvanı değişikliği sınavında kazanırsam tekniker maaşını hak edermiyim

Daha
6 ay 3 hafta önce #13758 yazan metinc

ahmetnur998 yazan: bende hizmetli olarak çalışıyorum bilgisayar programcılığı önlisans bitirdim teknisyenliğe başvursam ünvanı değişikliği sınavında kazanırsam tekniker maaşını hak edermiyim

Unvan değişikliği sınavı sonucunda teknisyen kadrosuna atanırsan hakkında tekniker zam ve tazminatları uygulanacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetnur998

Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.