logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bld.BŞk. Yrdlığına atanma ve İmar Müdürlüğüne Atanma

Daha
8 ay 1 gün önce #13439 yazan Blade-19
1- 2 yıllık harita teknikeri 2008 de bitirmiş ve sonradan lisans kamu yönetimi bitirmiş Belediyede İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne atanma şartını taşımaktamıdır.
2-İmar ve şehircilik müdürlüğünün bağlı olduğu Belediye Başkan yardımcısının da nitelik taşıması gerekiyormu

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 1 gün önce #13440 yazan nazli
“Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik”te, “Ekli (1) sayılı listede sayılan ve teknik öğrenim gerektiren müdürlüklere atanabilmek için; yükseköğretim kurumlarının, kadronun görev alanı ile ilgili eğitim ve öğretimde bulunan en az dört yıllık bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,” gerektiği de belirtilmiş ve ekli 1 sayılı listede “İmar ve Şehircilik Müdürü”ne de yer verilmiştir.
Bu çerçevede, 2008 yılında 2 yıllık harita teknikerliği bölümünü ve daha sonra da lisans kamu yönetimi bölümünü bitiren personelin, diğer şartları taşısa bile Belediyede İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne atanamayacağını düşünmekteyim.
Öte yandan, İmar ve Şehircilik Müdürünün bağlı olduğu Belediye başkan yardımcısının da aynı nitelikleri taşıması gerekmiyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.338 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.