logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

görevde yükselme

Daha
8 ay 2 hafta önce #13236 yazan mehmet zeki
SAYIN YETKİLİ BEN 1993 YILINDA 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA TABİ MEMUR OLARAK ATANDIM.O ZAMAN LİSE MEZUNUYDUM.2004 YILINDA MESLEK YÜKSEK OKULUNU BİTİRDİM.BU ŞARTLARDA BEN MÜDÜRLÜK SINAVINA GİREBİLİRMİYİM?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 2 hafta önce #13238 yazan papatya

mehmet zeki yazan: SAYIN YETKİLİ BEN 1993 YILINDA 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA TABİ MEMUR OLARAK ATANDIM.O ZAMAN LİSE MEZUNUYDUM.2004 YILINDA MESLEK YÜKSEK OKULUNU BİTİRDİM.BU ŞARTLARDA BEN MÜDÜRLÜK SINAVINA GİREBİLİRMİYİM?

Sayın MEHMET ZEKİ,
Müdür kadrolarına atanabilmek için en az 4 yıllık yükseköğrenim görmüş olmak gerekiyor.
18 Nisan 1999 tarihi itibariyle memuriyette bulunan ve aynı zamanda 2 yıllık yükseköğrenim mezunu olanlarda, müdür olmada aranan 4 yıllık yüksek öğrenim şartı aranmıyor. 2 yıllık yüksek öğrenim mezunu olmaları yeterli sayılıyor.
Öte yandan, 18 Nisan 1999 tarihi itibariyle memuriyette bulunanlar için kurumların özel yönetmelikleriyle, müdür kadrolarına atama yapmada daha 4 yıllık öğrenimden daha alt öğrenim düzeyleri şartı getirilebiliyor.

1993 yılında memuriyete girmeniz ve 2004 yılında 2 yıllık yükseköğrenimi tamamlamanız nedeniyle, müdür kadroları için yapılacak görevde yükselme sınavlarına girebilmeniz için, kurumunuzun özel yönetmeliğinde, 18 Nisan 1999 tarihi öncesi lise mezunu olarak memuriyette bulunanlar için özel bir hükmün yer alması gerekiyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.