logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bankada geçen hizmetlerin değerlendirilmesi

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12048

Çalıştığım bakanlık görevde yükselme sınavı açtı. Hizmet şartını doldurmam için 2011 yılında halk bankasında çalştığım 1 yıllık süreninde dikkaete alınması gerekiyor. Ancak kesin cevap vermediler.
Duyurudaki hizmet şartı ; "Hizmet süresi; 8/6/1984 tarihli ve 217 Sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarında geçen fiili hizmet süresi (işçi statüsü ile geçici personel statüsünde geçirilen süreler, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 nci maddesi uyarınca verilen izinler ve her türlü aylıksız izin süreleri hariç) ile muvazzaf askerlikte geçen süreleri ifade eder." şeklinde.
Konuya ilişkin örnek görüş bulmadım. Ne yapabilirim ?

Son Düzenleme: 1 yıl 1 hafta önce yazan efkanbaba.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12051

399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli geçen sürelerin genel hizmet süresinde sayılması lazım. Ancak çalıştığınız kurumda veya belli bir unvanda belli bir süre çalışma şartı aranıyorsa o zaman durum değişir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12054

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 6 gün önce #12100

Konuya ilişkin görüşlerde % çoğunluğunun devlette olması nedeniyle halk bankası hala kamu bankası olarak nitelendiriliyor. ancak personel açısından bakılırsa kamu personeli olarak nitelendirilmiyor. Banka çalışanları eskiden memur du şimdi sanırım işçi statüsünde.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.545 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.