logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

memur pozisyonu ?

Daha
1 yıl 4 ay önce #11556 yazan lehonour
İyi Günler Memurunyeri.com uyeleri
Ben 399 sayılı khk' ya tabi 2 sayılı cetvelde "memur" pozisyonunda çalışmaktayım. Kurumum şu an görevde yükselme sınavı açıyor ve "uzman" pozisyonu için aranan şartta özetle;

uzman yardımcısı,şef, şef yardımcısı, v.h.ki , bilgisayar işletmeni, memur, hemşire, daktilograf, pozisyonlarında 4 yıl çalışmış olmak deniliyor. (süre hesabında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçen süreler de sayılıyor)

Ben bu kuruma Emniyet Gen. Müdürlüğü bünyesinden geçiş yaptım ve emniyette 7 yıl "polis memuru" ünvanı ile çalıştım ve 2 yıldır da bu kurumumda "memur" ünvanı ile çalışmaktayım.

uzman kadrosu için yaptığım başvuru reddedildi ve gerekçe olarak da şifahen bana; emniyette "polis memuru" olarak geçirdiğim sürenin de yukarıdaki maddede sayılan pozisyonlar ( uzman yardımcısı,şef, şef yardımcısı, v.h.ki , bilgisayar işletmeni, memur, hemşire daktilograf ) arasında sayılamayacağı, bu yüzden de bu pozisyona basvuramayacağım söylendi.

Sorum şu; emniyette "polis memuru" ünvanında çalıştığım sürenin mevcut kurumumda görevde yükselme yönetmeliğinde adı geçen "memur" ünvanından sayılması gerektiğini düşünmekteyim bu konuda bana yol göstermenizi rica ediyorum.Başvuru süresi 7 ağustosta dolduğundan ilgilenirseniz sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11559 yazan osman1

lehonour yazan: İyi Günler Memurunyeri.com uyeleri
Ben 399 sayılı khk' ya tabi 2 sayılı cetvelde "memur" pozisyonunda çalışmaktayım. Kurumum şu an görevde yükselme sınavı açıyor ve "uzman" pozisyonu için aranan şartta özetle;

uzman yardımcısı,şef, şef yardımcısı, v.h.ki , bilgisayar işletmeni, memur, hemşire, daktilograf, pozisyonlarında 4 yıl çalışmış olmak deniliyor. (süre hesabında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçen süreler de sayılıyor)

Ben bu kuruma Emniyet Gen. Müdürlüğü bünyesinden geçiş yaptım ve emniyette 7 yıl "polis memuru" ünvanı ile çalıştım ve 2 yıldır da bu kurumumda "memur" ünvanı ile çalışmaktayım.

uzman kadrosu için yaptığım başvuru reddedildi ve gerekçe olarak da şifahen bana; emniyette "polis memuru" olarak geçirdiğim sürenin de yukarıdaki maddede sayılan pozisyonlar ( uzman yardımcısı,şef, şef yardımcısı, v.h.ki , bilgisayar işletmeni, memur, hemşire daktilograf ) arasında sayılamayacağı, bu yüzden de bu pozisyona basvuramayacağım söylendi.

Sorum şu; emniyette "polis memuru" ünvanında çalıştığım sürenin mevcut kurumumda görevde yükselme yönetmeliğinde adı geçen "memur" ünvanından sayılması gerektiğini düşünmekteyim bu konuda bana yol göstermenizi rica ediyorum.Başvuru süresi 7 ağustosta dolduğundan ilgilenirseniz sevinirim.

Belirttiğiniz unvanlarda kurumunuzda ya da başka kurumlarda geçen süreler görevde yükselmede sayılıyorsa, polis memuru olarak geçen sürelerin de sayılması lazı diye düşünüyorum. Çünkü görevde yükselme uygulamasında genel kurul, aynı seviyede kabul edilen (aynı alt grup veya dengi unvan) unvanlardan birbirine sınavsız geçmek mümkündür. Bu ise sınavsız geçilebilen bir unvanda çalışmış olma şartı aranan atamalarda, o unvanda çalışmasa bile o unvana sınavsız atanabilecek unvanda geçirdiği sürelerin dahil olacağı anlamına gelir. Ve uygulama da da kurumlar bu şekilde hareket etmektedirler.
Kurumunuza yazılı başvurun ve talebinizi reddederlerse dava açmaa aşamasında işinizi kolaylaştırabilir. Bence, kurumunuzla yazılı veya sözlü temasa geçerek hakkınızın kaybolmaması için, konuyu eğer tereddütleri varsa Devlet Personel Başkanlığına sorsunlar. Oradan verilecek cevabın lehinize olacağını düşünüyorum.

Devlet Personel Başkanlığının bulduğum bir görüşüne göre, Uzman erbaş olarak görev yapmış personel göre koruma ve güvenlik görevlisi kadrosu ile bu kadroyla aynı düzeyde görev olan memur, veznedar, veri hazırlama ve kontrol işletmeni gibi kadrolara atanabiliyor. Polis memuru da bunlara atanabileceğine göre görevde yükselmede o süreler sayılmalıdır. GÖRÜŞ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: lehonour

Daha
1 yıl 4 ay önce #11560 yazan feylesof
Bende kesinlikle kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Burada birbirine eşit görevler söz konusu

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: lehonour

Daha
1 yıl 4 ay önce #11565 yazan lehonour
cevaplarınız için teşekkür ederim. yazdıklarınız ve ilgili görüş çerçevesinde resmi olarak girşimlerimizi başlattaık bakalım hayırlısı.

osman1, feylesof ilginiz için ayrıca teşekkürler.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11566 yazan feylesof

lehonour yazan: cevaplarınız için teşekkür ederim. yazdıklarınız ve ilgili görüş çerçevesinde resmi olarak girşimlerimizi başlattaık bakalım hayırlısı.

osman1, feylesof ilginiz için ayrıca teşekkürler.

İnşallah hakkınızı alırsınız.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.