logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

İtfaiye çavuşu olmak

Daha
1 yıl 4 ay önce #11512 yazan anatolia28
Arkadaşlar merhabalar , öncelikle hepinize iyi forumlar benim öğrenmek istediğim bir konu mevcut okuyup yardımcı olursanız çok mutlu olurum ben bir il belediyesinde 8'in 3. kademesinde itfaiye eri olarak görev yapıyorum yükseklisans mezunuyum. Meslekte 7 yılı doldurdum. Öğrenmek istediğim konu itfaiye çavuşu olmak için illaki görevde yükselme sınavına mı girmem lazım ? Bizlerin görevde yükselme şartları belediye itfaiye teşkilatı yönetmeliğinde belirlenmiş ama bunun başka bir yolu var mıdır ? Belediye meclisinden ya da ne bileyim başka bir yoldan benim bu kadroyu almam mümkün müdür ? Teşekkür ediyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11514 yazan osman1
Görevde yükselme yönetmeliklerine göre, bir görevin daha üst seviyelerindeki görevlere atanmış olanlar, sınavsız olarak daha alt görevlere atanabiliyor. Buna göre, kurumunuzda sınavsız atama yapılan ve itfaiye çavuşundan daha üst seviyede olan görevlere atanırsanız, oradan sınavsız itfaiye çavuşu olabilirsiniz. Bunun dışında ise görevde yükselme sınavına girerek itfaiye çavuşu olabilirsiniz.

Daha üst görevlere sınavsız atandıktan sonra, alt görev aolan itfaiye çavuşu kadrosuna atanmayı da artık düşünmezsiniz sanırım.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11516 yazan zebani
görevde yükselmeye girmeden olmuyor.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11518 yazan anatolia28
Peki osman bey ben hangi pozisyonlara sınavsız olarak atanabilirim ki ?

Daha
1 yıl 4 ay önce #11519 yazan zebani
Kastettiği daire başkanı ve üstü kadrolar. Örneğin itfaiye daire başkanı kadrosuna atandıktan sonra görevde yükselmeye ihtiyaç duymadan diğer kadrolara atanabiliyorsun. İtfaiye müdürü içinde sınav şartı yoktu bir ara ama son durumu bilmiyorum. (İtfaiye şube müdürü değil itfaiye müdürü)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.