logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Tekniker Mühendislik Bitirirse

Daha
1 yıl 10 ay önce #10251 yazan matiz22
merhaba arkadaşlar, tekniker mühendislik bitirdiğinde mühendislik kadrosuna geçebilmesi için sınava girmesi mi gerekir? Bu sınav ve sınavla ilgili kanun,emir,yönetmelik hakkında paylaşımda bulunabilirmisiniz ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10252 yazan Kül Tigin

matiz22 yazan: merhaba arkadaşlar, tekniker mühendislik bitirdiğinde mühendislik kadrosuna geçebilmesi için sınava girmesi mi gerekir? Bu sınav ve sınavla ilgili kanun,emir,yönetmelik hakkında paylaşımda bulunabilirmisiniz ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sayın matiz22
Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin ek madde 3 ünde aşağıdaki hüküm yer almaktadır:
Bu Yönetmelik kapsamındaki personelin, en az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanmaları, sözlü sınava ilişkin hükümleri hariç olmak üzere bu Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak unvan değişikliği sınavı sonundaki başarısına göre gerçekleştirilir.
Dolayısıyla bahsettiğiniz durumdaki kişi atanmak için sınava girmek durumundadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 10 ay önce #10253 yazan mtuncer_06
Arkadaşım kolay gelsin bende teknikerim benim bildiğim şu TH sınıfında (teknisyen,tekniker vb.) gibi mühendislik yada mimarlık TH maaş ve özlük haklarından faydalanıyorsun ama kadroyu ünvan değişikliği sınavı ile alıyorsun.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10254 yazan matiz22
sorun şu ki şuana kadar kurumum böyle bir sınav açmamış.2010-2012 yılları arasında benim bildiğim 4 kişiyi sınavsız üst öğrenimleriyle ilgili kadrolara direkt atadılar.Şimdi ise bana boş kadro olmadığını/ olunca da bu kadroyla ilgili sınav açmaları gerektiğini söylüyorlar.Ne yapacağımı şaşırdım?

Daha
1 yıl 10 ay önce #10256 yazan metinc
Atanan kişiler daha önce mühendis kadrosunda görev yapmış olabilirler. Böyle bir durum yoksa usulsüz atama var demektir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10259 yazan scandisk
kurumlarda neler dönüyor belli değil. usulsüz atamaları kim denetleyecek ancak birileri ihbar edecekte birşey çıkabilir

Daha
1 yıl 9 ay önce #10686 yazan matiz22
örneklerden iki tanesi programlama teknikeri kadrosundayken makina müh. bitirdi ve sınavsız bir şekilde kadroları makina müh olarak değişti.(hem özlük hakları-hem ünvanları)Fakat çalıştıkları birim, yaptıkları iş değişmedi.Yani yine programcılık yapıyorlar.Ben programlama teknikeri iken bilg.müh. bitirdim bana sınava gireceğimi söylüyorlar.Şuana kadar hiç yapılmamış olan "ünvan değişikliği" sınavına tabi tutacaklar.Mayıs ayında açılması planlanılıyormuş. Eğer mayıs ayında açılmazsa farklı bir kuruma muvafakat alabilmem için geçerli bir neden doğmuş olabilir mi?

Daha
1 yıl 9 ay önce #10687 yazan metinc
Kurumun sınav açmamış olması muvafakat vermesini zorunlu hale getirmez. Ancak muvafakatın vermeme işleminin iptali için dava açarsanız sizin lehinize bir delil oluşturabilir o kadar.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10993 yazan matiz22
merhaba arkadaşlar, kurumum geçtiğimiz hafta görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarını yayınladılar.Ancak benim mezuniyet alanıma uygun bir alan açmamışlar. Kendileriyle görüştüğümde çalıştığım yerde ilgili alanın olmamasını etken gösteriyorlar.Çalıştığım birimde de personel yetersizliği nedeniyle de il içerisinde uygun yerler olmasına rağmen sınava dahil edilmemiş. Bununla ilgili yapacağım birşey var mıdır?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10994 yazan scandisk

matiz22 yazan: merhaba arkadaşlar, kurumum geçtiğimiz hafta görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarını yayınladılar.Ancak benim mezuniyet alanıma uygun bir alan açmamışlar. Kendileriyle görüştüğümde çalıştığım yerde ilgili alanın olmamasını etken gösteriyorlar.Çalıştığım birimde de personel yetersizliği nedeniyle de il içerisinde uygun yerler olmasına rağmen sınava dahil edilmemiş. Bununla ilgili yapacağım birşey var mıdır?

Ne yazıkki yapabileceğin bir şey yok. kurumların hizmet ihtiyaçlarına göre kadroları doldurma veya boş tutma konusunda yada yeni kadro isteme konusunda yetkileri var. Neden o kadroyu değilde bu kadroyu tercih ettin şeklinde bir hak arama mücadelesi boşuna olur. Dava açsan bile eline bir şey geçmez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: matiz22

Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.