logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

tekniker

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10246 yazan emine70
2013 eylül ayında görevde yükselme unvan değişikliği sınavı yapıldı. 2 kişilik kadro var ancak 3 kişi kazandı 2. kişi ile 3. kişi arasındaki puan farkı 0,0001 bu şekilde ki puan farkında yıllar, sicil göz önünde bulundurulmazmı, ancak atama 2014 yılında şubat ayında yapıldı. kapanan il özel idaresinde kazanılan bu hak büyükşehir belediyesinde saklımıdır. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan emine70.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10248 yazan osman1
Puanlar arasında çok az bir fark olsa da, puanlar eşit olmadığından yüksek puanlı adayın ataması yapılacaktır. Ama puan küsüratlarının 0,0001 olarak çıkması da ilginç.

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10250 yazan Kül Tigin

emine70 yazan: 2013 eylül ayında görevde yükselme unvan değişikliği sınavı yapıldı. 2 kişilik kadro var ancak 3 kişi kazandı 2. kişi ile 3. kişi arasındaki puan farkı 0,0001 bu şekilde ki puan farkında yıllar, sicil göz önünde bulundurulmazmı, ancak atama 2014 yılında şubat ayında yapıldı. kapanan il özel idaresinde kazanılan bu hak büyükşehir belediyesinde saklımıdır. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Bu kadar küçük bir fark nasıl çıktı gerçekten ilginç. Ancak fark varsa yapabileceğiniz bir şey yok ne yazıkki. Hak konusu ise biraz tartışmalı, ama genel görüş kurum kapanmadan önce atama yapıldı ise kazanılmış hak olarak kabul edilir. Atama yapılmadı ise muhtemelen yeni kurumda atama talebi reddedilecek ve çözüm yargıya kalacaktır.
Yargı bu konuda idarenin boşluk kabul etmeyeceğini düşünmektedir. Benzer bir konudaki yargı kararına buradan ulaşabilirsiniz.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/yargi-kararlari/gorevde-yukselme/125-gorevde-yukselme-sinavinda-basarili-oldugu-teskilat-kanunu-iptal-atama-yapilmamasi.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan Kül Tigin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emine70

Daha
1 yıl 9 ay önce #10375 yazan conforboy
Öncelikle İyi Çalışmalar ; Bende merak oluşturan bir konu ; ben 7/1 derece kademede olmak üzere zabıta memuru kadrosunda görev yapmaktayım 2 yıllık meslek yüksek okulu ve aynı zamanda 4 yıllık işletme mezunuyum ve intibakı yaptırdım. Şimdi teknik sınıfa geçmek istesem şu an bulunduğum 7/1 derecesinden mi maaş alacağım ve şu an aldığım maaş zabıta mesaisi ile birlikte 2450 tl civarı beni maaşımda teknik sınıfa geçtiğimde ortalama ne kadar arrtış olur...

Daha
1 yıl 9 ay önce #10378 yazan metinc

conforboy yazan: Öncelikle İyi Çalışmalar ; Bende merak oluşturan bir konu ; ben 7/1 derece kademede olmak üzere zabıta memuru kadrosunda görev yapmaktayım 2 yıllık meslek yüksek okulu ve aynı zamanda 4 yıllık işletme mezunuyum ve intibakı yaptırdım. Şimdi teknik sınıfa geçmek istesem şu an bulunduğum 7/1 derecesinden mi maaş alacağım ve şu an aldığım maaş zabıta mesaisi ile birlikte 2450 tl civarı beni maaşımda teknik sınıfa geçtiğimde ortalama ne kadar arrtış olur...

Teknik hizmetler sınıfında bir unvana atanabilmek için teknik okul mezunu olman gerekir. Tekniker kadrosuna atanmayı kastediyorsan 1 derece alırsın ve maaşın ona göre belirlenir. Sitede teknikeir maaşları diye aratırsan yaklaşık maaşını bulursun.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10389 yazan papatya

conforboy yazan: Öncelikle İyi Çalışmalar ; Bende merak oluşturan bir konu ; ben 7/1 derece kademede olmak üzere zabıta memuru kadrosunda görev yapmaktayım 2 yıllık meslek yüksek okulu ve aynı zamanda 4 yıllık işletme mezunuyum ve intibakı yaptırdım. Şimdi teknik sınıfa geçmek istesem şu an bulunduğum 7/1 derecesinden mi maaş alacağım ve şu an aldığım maaş zabıta mesaisi ile birlikte 2450 tl civarı beni maaşımda teknik sınıfa geçtiğimde ortalama ne kadar arrtış olur...

Sayın CONFORBOY,
Aynı koşullardaki zabıta memuru ve tekniker maaşına baktığımıda (7/1 ve 6 yıl hizmet) Teknikerin aylık net maaşının 318 TL daha fazla olduğu görmekteyim.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10409 yazan conforboy
ben 2 yıllık otomotiv mezunuyum fakat ilk memuriyete zabıta memuru olarak 10/2 sinden başladım daha sonra 4 yıllık işletmeye tamamladım intibakta yaptırdım 6 yıllık hizmetim var ve hazırlıkta okudum şuan 7/1 deyim ; şimdi iki yıllık diplomamı kullanıp ths na geçmek istiyorum bu durumda derece kademem ne olur net maaş ne kadar olur...... benim için hangisi daha avantajlı olur....

Daha
1 yıl 9 ay önce #10413 yazan papatya

conforboy yazan: ben 2 yıllık otomotiv mezunuyum fakat ilk memuriyete zabıta memuru olarak 10/2 sinden başladım daha sonra 4 yıllık işletmeye tamamladım intibakta yaptırdım 6 yıllık hizmetim var ve hazırlıkta okudum şuan 7/1 deyim ; şimdi iki yıllık diplomamı kullanıp ths na geçmek istiyorum bu durumda derece kademem ne olur net maaş ne kadar olur...... benim için hangisi daha avantajlı olur....

Sayın CONFORBOY,
Tekniker unvanlı personelin aylık net ücretinin zabıta memuruna göre daha fazla olduğunu ifade etmiştim.
Şua anda 7/1 olduğunuza göre, tekniker kadrosuna atanmanız durumunda 1 kademe ilerlemesi daha yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü mevcut durumda memuriyet başlangıcınız lisans mezunu olarak 9/1’den başlatılmıştır. Teknikerlerin memuriyet giriş derecesine 1 derece ilave edildiğinden, başlangıç derecenizin 9/2 olması gerekecektir. Bu ise ulaşmış olduğunuz seviyede kademenizin 1 kademe ilerlemesi anlamına gelebilecektir.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10418 yazan conforboy
teşekkür ederim.......

Daha
1 yıl 9 ay önce #10472 yazan incsema
merhaba belediye çalışanıyım bilgisayar teknolojisi ve prgm mezunuyum
ünvan değişikliği sınavına girip tekniker olabilirmiyim.norm kadrım tekniker değildi.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.376 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.