logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

unvan degısıklıgi programcı-tekniker farkı

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #10045 yazan meltem
İyi günler. Ben bilgisayar tek. ve programlama mezunu olarak programcı olarak atandım. Kurumumuz ünvan degısıklığı sınavı acıyor. Ben Tekniker olmak icin sınava girmelimiyim. Yani tekniker ile programcı arasında maaş farkı ve özlük hakları bakımından aynımıdır.
Bir sorum daha olacak. Ben gecen ay tayınle farklı bir şehire ve farklı bir kuruma gectım. Maaş bordroma baktım bir cok kalemde düşüşler var. Acaba bu tayın durumunda hangi özlük haklarımızda bir değişme oluyor.
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan meltem.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #10046 yazan metinc
Öncelikle sınava girmeniz gerekip gerekmediği hususnu netleştirmek için meltem hanım, kurumunuzun görevde yükselme yönetmeliğine bakmak lazım. Ancak genel yönetmelikteki genel kuralı dikkate alırsanız unvan değişikliği sınavına girmeniz gerektiğini söylenebilir. Ancak maaşınız düştüğüde gözönüne alındığında böyle bir durumla karşılaşılmışmıdır ? bilemiyorum.

Ayrıca programcılıktan teknikerliğe geçerseniz maaşınız bir miktar düşecektir. aşağıdaki yazıda teknik unvanların maaşlarını bulabilirsiniz.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/6578-teknik-personel-hangi-unvanda-ne-kadar-maas-aliyor.html
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: meltem

Daha
1 yıl 11 ay önce #10047 yazan meltem
peki neden programcılıktan teknıkerlığe gecıste maas düşüşü oluyor. İkiside TH sınıfında. Eğer böyle ise benim teknıker olmak ıcın sınava girmem mantıklı degıl

Daha
1 yıl 11 ay önce #10048 yazan keremcem

meltem yazan: peki neden programcılıktan teknıkerlığe gecıste maas düşüşü oluyor. İkiside TH sınıfında. Eğer böyle ise benim teknıker olmak ıcın sınava girmem mantıklı degıl

Bütün TH kadroları aynı maaşı almıyor. Yapılan iş arasında fark olduğu için aynı maaşı almaması normal. Eğer programcı isen tekniker kadrosuna geçmen anlamsız olur tabi.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10049 yazan meltem
Tesekkur ediyorum arkadaşlar. Ben teknıker kadrosu programcıdan daha yuksek maas alıyor dıye tahmın edıyordum. Yanılmısım demekkkı.
Benim bir sorum daha vardı ona cevap alamadım. Ben tayınle farklı bir şehirden farklı bir kuruma tayin oldum. Bu durumda özlük haklarımızda mesela (özel hizmet tazmınatı, yan ödeme, ek özel hiz. taz. vs. ) bir cok kalemde düşüşler var. Tayin durumunda hangi özluk haklarımız degısır..Unvanım kadrom aynı.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10055 yazan papatya

meltem yazan: İyi günler. Ben bilgisayar tek. ve programlama mezunu olarak programcı olarak atandım. Kurumumuz ünvan degısıklığı sınavı acıyor. Ben Tekniker olmak icin sınava girmelimiyim. Yani tekniker ile programcı arasında maaş farkı ve özlük hakları bakımından aynımıdır.
Bir sorum daha olacak. Ben gecen ay tayınle farklı bir şehire ve farklı bir kuruma gectım. Maaş bordroma baktım bir cok kalemde düşüşler var. Acaba bu tayın durumunda hangi özlük haklarımızda bir değişme oluyor.

Sayın MELTEM,

Görev yapılan kurum ve yere göre aylık ücret unsurlarında farklılıklar olabilir. Bunun nedeni, tazminat ödemelerinin ve yan ödemelerin kurumlara göre değişebilmesi ve görev yapılan yere göre ek tazminat bödemesinin de mümkün olabilmesidir.
Nereden-nereye ve hangi kurumdan-hangi kuruma geçtiğinizin bilinmesiyle aylık maaş farkının nedeni ve miktarı konusunda bilgi verme imkanı olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.