logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Mebde ünvan değişikliği sınavı?

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #9909 yazan esma
S.A. arkadaşlar. Ben mebde 17 aralık 2012’de VHKİ (önlisans bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum. Önlisans kpssinden atandım) başladım. 10/2 ile başladım. 17/12/2013’te adaylığım kalktı ve 10/3 oldum. Şimdi 17/12/2014’te 9/1 mi olacağım. Bunun mebbise işlenmesi gerekirmi yetkililer tarafından bunu için resmi bir yazı yazmam gerekir mi? 28/02/2015’te unvan değişikliği sınavına kendim işyerinde değilde kendim başvurumu evde yapamaz mıyım. İle de yetkilinin onaylaması gerekir mi?
Bir de mebde 28/02/2015’te unvan değişikliği sınavı var birden cok sınava girebilirmiyiz(örneğin bilgisayar teknikerliği ve programcı kadrolarına) şartlarım tutuyor. İkisini de ama sınavın aynı gün ve saatte yapılması dolayısıyla kafam karişti.
mebde 28/02/2015’te unvan değişikliği klavuzunu inceledim.kadro ünvanı programcı ( münhal kadro 1,2,3,4,5,6,7,8,9 derece bazında sayılar vermiş bunu anlıyamadım açıklarsanız sevinirim).
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan esma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #9910 yazan feylesof
Evet 9/1 olacaksınız. Ayrıca yetkili birimin onaylaması gerekir diye biliyorum. Programcı kadrosunda verilen rakamlarda boş kadroların dereceleridir. sizin kazanılmış hak aylığınız 9 olduğuna göre en fazla 6 ıncı dereceye kadar boş olan kadrolara atanabilirsiniz.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Daha
1 yıl 11 ay önce #9911 yazan esma
yani meb 28/02/2015 ünvan değişikliği sınavına girmem için hiçbir engel yok. (münhal dereceler diyor ya 1,2,,3,4,5,6,7,9) kaç yıl hizmet gerekir en az bu derecelere göre onu merak ediyorum.

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #9913 yazan metinc
kazanılmış hak aylığınız 6 ise 6-7-9 uncu derecelere atanabilirsin. 5 inci derece bir programcı kadrosuna atanabilmek için kazanılmış hak aylık derecenin 8/1 ine inmesi gerekir. Bunun içinde her yıl bir kademe üzerinden 3 yıl daha çalışman gerekir.
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9914 yazan esma
metin bey üstte yazdıklarımı okudunuz mu yani benim meb 28/02/2015 ünvan değişikliği sınavına girmem için bir engel var mı hangi derecedeyim .hangii boş kadrolara başvururum bilmiyorum

Daha
1 yıl 11 ay önce #9917 yazan metinc
7 inci derece programcı kadrolarına atanmak için başvurabilirsiniz.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9918 yazan esma
feylesof bey 6. dereceye kadar başvurabilirsin (6,7,9 dereceler ) olmaz dedi sizde 7. derece diyorsunuz arada kaldım. hangisi doğru.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9919 yazan metinc
ikiside doğru şöyleki altıncı derece bir kadroya atanabilirsiniz ancak açılan sınavda altıncı derece kadro yok diye görmüştüm yani sizin durumunuza uygun 7 inci derece kadrolar var.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9921 yazan esma
ben sadece 7. dereceye başvurabiliryorsam en az programcı kadrosuna başvurmak için hizmet yılı ne kadar olur peki

Daha
1 yıl 11 ay önce #9922 yazan metinc
Unvan değişikliği yoluyla, programcı kadrosuna başvurmak için en az hizmet yılı diye bir kural yok. Önemli olan sizin kazanılmış hak aylığınızla ki (sizinki 9/1 miş, ) atanacağınız programcı kadrosu arasında 3 dereceden fazla olmaması ve tabi birde asaletin tasdik olması. 5 üstü kadrolarda torba kadro denen ve kısa yoldan atanmayı sağlayan düzenleme vardır ama bunun için en azından 10 yıl hizmetiniz olması lazım ve sizi ilgilendirmiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.