logo yeni

× Burada görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları, soru ve cevapları ve sorunları ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Eş ve sağlık durumu ile atama

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9727 yazan ctn
Mrb. Yeni yapılacak olan görevde yükselme Sınavı'nda "Eş ve Sağlık durumu dahil" 1 yıl nakil talebinde bulunamazsınız, diye Şart konulmuş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı? Son çıkan Eş ve sağlık durumu ile atama yönetmeliğine Aykırı olmuyormu?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9730 yazan metinc
Kurumlar doğal olarak bu şartları koyuyorlar. Atama ve yer değişikliği yönetmeliklerinde de bu yönde hükümler var. Dolayısıyla aykırılık var diye yorumlamak biraz zorlama olur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ctn

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9735 yazan levent
kurum o şartı koymuş ise yapacak bir şey yok

:)

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9737 yazan feylesof
Dava açılsa bile kaznılacağını sanmıyorum. Sonuçta zorunlu hizmette bir yönetmelik hükmü

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9758 yazan ctn
Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım, bize imzalatılan başvuru formu bir sözleşme niteliğinde olduğundan, sözleşmenin de yönetmeliğe aykırı olamayacağından özellikle sağlık durumunda bu imzayı attırmaları bile suç sayılırmış. Ama kurumlar bunu farklı yorumlayıp keyfi uygulamalar yapabiliyorlar. Atamada sonra kuruma müracaat edeceğim bakalım ne sonuç çıkacak.

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9762 yazan feylesof
Başvuru formu dışında kurumunun yer değiştirme yönetmeliğinde atanılan bir bölgede belli bir süre hizmet şartı bulunabilir. Bunada bakman gerekir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.