logo yeni

Özel Sektörde Geçen Sürelerin Emeklilik hesabı

Daha
2 yıl 7 ay önce #7056 yazan mehmet A
mrb. Arkadaşlar 1978 doğumluyum ve 1995 yılında ssk lı olarak işe başladım. 2010 yılında GİH sınıfında kamuda göreve başladım. SSK lı olarak çalışmış olduğum süre 1680 gün. ilk sorum Emekilik yaşı olarak ssklı olarak başladığım süre etkiliyor mu. İkinci sorumda 68/B maddesine göre Görevde yükselmede 3-4. derece kadrolara başvurabiliyormuyum. (Askerlik saydırdım. 8/3 kadro derecem)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7058 yazan metinc
68/B de yani torba kadroya atanırkken özel sektörde geçen hizmetlerin değerlendirilir. Ancak en fazla özel sektörde geçen 6 yıl hizmetin değerlendirmeye alınır. Onun dışında torba kadroya göre atanabilmen için yükseköğrenim mezunu olman gerekir. Bunun dışında atanacağın dereceye göre 8-10 yıl hizmet süresi aranıyor. Yöneticiler daha ayrıntılı cevap verebillirler. Ama istersen bu yazıdada ayrıntılı bilgi var.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mehmet A

Daha
2 yıl 7 ay önce #7060 yazan mehmet A
Teşekkürler

Daha
2 yıl 6 ay önce #7720 yazan mehmet A
Teşekkürler ama Personel Daire Başkanlığı 2008 de yasa değiştiğini ve 2008 den önce memurlar için geçerli olduğunu söylediler.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7722 yazan metinc
emeklilik içindir o durum. kazanılmış hak aylığını yada üst derecelere atanmayı etkilemez.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.377 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.