logo yeni

GİH sınıfında intibak ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #440 yazan jayjay
Arkadaşlar biliyorsunuz ki GİH sınıfına yapılan haksızlıklardan birisi de intibakın olmamasıdır.Bunun nedeni GİH sınıfına ait bir üst öğrenimin henüz tanımlanmamış olmasıdır.Ancak benim bildiğim kadarıyla eğer mühendislik diplomanız varsa GİH sınıfında kadrolu düz memur olsanız bile mevcut derecenizden 1 derece düşülmesi lazım.Örnek verecek olursak 9/1 den başlayan lisans mezunu GİH memuru eğer mezun olduğu bölüm mühendislik ise 1 derece düşer ve 8/1 den başlar göreve.yani bulunulan sınıfa bakılmıyor.Bugün personel işlerine gittim talepte bulunmak için ama bu talebimi reddettiler.Bunun olabilmesi için TH de olman lazım dediler.Halbuki ben burda intibak yaptırıp mühendislik haklarını almak istemedim(zaten böyle birşey kanun da yok).Sadece 657 dmk'nın 36/A/2 maddesindeki hakkımı kullanmak istedim.Bu konuyla ilgili adminlerimiz ve arkadaşlarımız birşeyler yazarsa sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #441 yazan papatya
657 sayılı Kanunun intibak hükümleri, ilgisine göre GİH personeli hakkında da uygulanmaktadır.
Öte yandan, memuriyete girmeden ya da memuriyete girdikten sonra Mühendislik unvanını kazanmış olanların memuriyete giriş derecesinin 8/1 olacak şekilde belirlenmesi gerekecektir. 8/1 olmak için TH sınıfında olmaya gerek yoktur. Mühendislik unvanını kazanmış olmak yeterlidir.

Konuya ilişkin olarak, Sitemizde yer alan DPB görüşünü de inceleyebilirsiniz.
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/120-kadro-hizmet-ve-intibak/5028-muhendislik-fakultesini-bitiren-memurun-durumu.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #456 yazan jayjay
tşkler papatya hanım yalnız şöyle bir sorunum var personel daire başkanlığı kabul etmiyor.bunu nasıl ispat ederim ? alt tarafı 1 derece için mahkeme yoluna mı gidecem şimdi.üstelik henüz aday memurum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #467 yazan Çalkarakuş
Öncelikle ilgili DPB görüşünü ekte sunarak dilekçe ile kurumunuza başvurun. Kabul edeceklerdir. Aksi takdirde dilekçenize yazacakları cevap dolayısıyla diğer yola başvurulabilir.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Çalkarakuş.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #521 yazan yüzgeç
Mahkemeye gerek yok 657 nin öğrenim ile ilgili maddesini yazın dilekçenize ve başvuruda bulunun idare 1 derecenizi vermek zorundadır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #527 yazan jayjay
yardımınız için tşkler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.