logo yeni

GİH PERSONELİNİN EĞİTİM ÖZRÜNDEN TAYİN HAKKI VAR MI ?

Daha
2 yıl 10 ay önce #5500 yazan fatma_k
MERHABA ARKADAŞLAR MİLLİ EĞİTİM PERSONELİYİM VE ÜNİ OKURKEN BAŞKA BİR ŞEHİRE TAYİNİM ÇIKTI GİTTİM ŞİMDİ OKULU BİTİRMEK İSTİYORUM AMA SADECE ÖĞRETMENLERİN Mİ EĞİTİM ÖZRÜ TAYİN HAKKI VAR YOKSA BİZDEDE GEÇERLİ Mİ ? VE GEÇERLİYSE NASIL İŞLİYOR BİLENLER BİLGİLENDİRSİN LÜTFEN ÇOK İHTİYACIM VAR

Ey Allah'ım beni, bana nasip etmeyeceğin bir şeyin peşine düşürme...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5502 yazan nilüfer
3 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişiliği ile, MEB'de öğretmenlerin öğrenim özrüne dayalı yer değiştirme talebinde bulunabilmesine imkan veren hükümler de kaldırılmıştır. Öğretmenler öğrenim özrü sebebiyle tayin isteyemiyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5504 yazan fatma_k
evet bundan haberim var fakat meb sanki tek öğretmenler eğitim hakkından faydalanır nasıl olsa diğer personel bişi istemez diye düşündü sanırım. öğretmen haricindeki personeli hakkında bi bilgi vermemiş

Daha
2 yıl 10 ay önce #5506 yazan nilüfer
Öğretmenler dışındakilerin eğitim özrü tayin hakkı yoktu. öğretmenlerinki de kaldırıldı. Ama dava açan öğretmenlerin öğrenim nedeniyle davayı kazandıkları oluyor. Öğretmen dışındaki personelin de dava açması durumunda davayı kazanabileceğini düşünüyorum. Mahkeme kararlarında öğretmenlik mesleği ile ilgi kurulmadan kararlar veriliyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #5508 yazan fatma_k
evet dava açanları duymuştum. merak ettiğim boyle bişi düşünen var mı varsa harekete geçip bişeyler yaptı mı ? yani şimdiye kadar öğretmen olmayan hiç bir personel eğitim özrü tayininden yararlanamadı mı ? bununla ilgili hiç biyerde bişi bulamadım hep öğretmen için eğitim özrü konuları var. Eğitimi engelleyen, bir Milli Eğitim personeli miyim ? :( İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ayrıca

Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan fatma_k. Sebep: eksiklik

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.397 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.