logo yeni

MEB GİH MEMURLARININ SORUNLARI

Daha
2 yıl 11 ay önce #4643 yazan mebgihmemur
OKULDA ÇALIŞAN BİR MEMUR OLARAK BENCE MEBDE ÇALIŞAN TÜM GİH MEMURLARIN SORUNLARI ŞUNLARDIR;

1-Öğrenim durumuna göre özel hizmet tazminatının yeniden düzenlenmesi ve tazminat oranlarının artırılması böylelikle ilkokul ve lise mezunu personelle üniversite mezunu memurların aynı maaşı almalarının önüne geçilmesi.

2-Meb personelinin görev tanımlarının net ve kesin bir dille papılması ve belirlenmesi(Öyle müdürün verdiği diğer görevleri yapar gibi suistimale açık ve kabul edilemez tanımlamalardan özellikle kaçınılmalı)

3-Meb memurlarının da aynı öğretmenler gibi en az senede bir defa olmak üzere mebbis üzerinden il içi ve il dışı tayin başvruruları alınmalı böylelikle adil ve başkasının insiyatifinde olmayan bir şekilde atanmaları mümkün olmalıdır.

4-Hizmetli,şoför vb.sınavlarda görev alıp ücret alırken sınavlarla ilgili tüm işlemleri yapan yazışmaları yapan memurlara sınavlarda görev verilmemesi adaletsizliktir memurların da tüm sınavlarda görev alabilmesi sağlanmalıdır.

5-Eğititm Öğretim ödeneği tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir.(memur,vhki,şef gibi)

6-Meb memurlarına da senede en az bir defa takım elbise ve ayakkabı olmak üzere giyim yardımı yapılmalıdır.

7-2005 yılından sonra göreve başlayan tüm memurlara 1 derece verilmeli ve haksız yere taraflı olarak verilmiş bugüne kadarki tüm disiplin suçları affedilmelidir.

8-Yıllık izinlerin kullanımında hafta sonları sayılmamalı veyahut eğer sayılacaksa yıllık izin süreleri de buna göre düzenlenmelidir.

OKUL MEMURU OLARAK BENİM BELİRLEDİĞİM SORUNLAR BUNDAN İBARETTİR.VESSELAM...

ŞU YALAN DÜNYADA HER ŞEY YALAN DA BİR ÖLÜM GERÇEK ZATEN ÖLÜMÜN ADININ DAHİ GEÇTİĞİ BİR ORTAMDA DAHA DA CİDDİ BAŞKA BİR ŞEY YOK DEMEKTİR.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #4646 yazan osman1
MEB denilince sanki sadece öğretmenler çalışıyormuş ve başka kimse yokmuş gibi bir algı yaratılmış. Haklar da sadece öğretmenlere gidiyor.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4650 yazan jayjay
bnde üniversitede çalışan memur olarak yazdıklarınıza katılıyorum

Daha
2 yıl 11 ay önce #4651 yazan keremcem
Yazdıklarının çoğu diğer kurum memurları içinde geçerli ama bazılarıda yeni adaletsizlikler ve eşitsizlikler yaratacaktır. mesela eğitim öğretim ödeneği eğer memura vhki ye verilecekse neden sadece meb çalışanlarına verilsin. bu tür şeyler yeni eşitsizlikler yaratmaktan başka işe yaramaz. yeniden 666 öncesi her kurumun personeline farklı ödemeler yaptığı sisteme dönülmesi demektir.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4653 yazan mebgihmemur
osman1 çok haklısın Meb denilince hem sendikaların hem de bakanlığın aklına sadece öğretmenler geliyor hiç kimsenin aslında işlerin yürümesini sağlayan asıl dinamik olan gih memurlarını düşündüğü yok ancak işleri düşerse selam verirler onu da seni beni borçlu çıkarırlar ancak...

keremcem haklı olabilirsin fakat eğitim ödeneği alakası olmayan diyanet personeline ve sosyal hizmet personellerine bile ödenirken neden mebin kendi çalışanlarına verilmesin biz işin daha çok bu kısmındayız.Ama yine de düşüncende haklılık payın var fakat bu da bizim kendimizce haklı taleplerimizdir.

ŞU YALAN DÜNYADA HER ŞEY YALAN DA BİR ÖLÜM GERÇEK ZATEN ÖLÜMÜN ADININ DAHİ GEÇTİĞİ BİR ORTAMDA DAHA DA CİDDİ BAŞKA BİR ŞEY YOK DEMEKTİR.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4656 yazan feylesof
Meb idari personelinin en önemli sorunu bence, kendilerinin dikkate alınmadığı gösterecek şekilde milli eğitim bakanlarının ve üst düzey yöneticilerin bugüne kadarki olan tutum ve davranışlarıdır. ben hiç bir bakanın veya yöneticinin öğretmenler kadar bakanlığın diğer idari personelinede değer verildiğini açıkladığını hatırlamıyorum. Hatta en son zam olayında bilr öğretmenler lehine büyük bir ayrımcılık yapılmıştır.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fatma_k, mebgihmemur

Daha
2 yıl 11 ay önce #4800 yazan mebgihmemur

feylesof yazan: Meb idari personelinin en önemli sorunu bence, kendilerinin dikkate alınmadığı gösterecek şekilde milli eğitim bakanlarının ve üst düzey yöneticilerin bugüne kadarki olan tutum ve davranışlarıdır. ben hiç bir bakanın veya yöneticinin öğretmenler kadar bakanlığın diğer idari personelinede değer verildiğini açıkladığını hatırlamıyorum. Hatta en son zam olayında bilr öğretmenler lehine büyük bir ayrımcılık yapılmıştır.

Öğretmenler için yapılan pozitif ayrımcılık tribünlere oynamaktan başka bir şey değil aslında fakat arada hakkı kaybolan yine biz memurlar olduk.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.496 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.