logo yeni

Hergün memur forumlarına girmekten bıktım!!

Daha
3 yıl 2 ay önce #1972 yazan jayjay
Ne zaman bitecek GİH ile YH nin bu çilesi ? ne zaman bu 2 sınıfa yapılan haksızlıklar son bulacak ? Biri bana anlatsın TH ile SH ve hatta EH neden kayırılıyor ? Neden bu 3 sınıfa bütün haklar verilmiş ama GİH ile YH ye hakları verilmemiş ? Kimse bna yok onlar kanunlara göre mesleki bilgilerini kullanıyor gibi saçma şeyler söylemesin.Neyse daha çok konuşmayayım..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1977 yazan metinc
Adamlar teknik iş yapıyorlar bilgilerini satıyorlar. Gihin nesi var hic bir eğitim ön şartı yok. sen doktor yada sağlık memuru veya mühendis olamazsın ama o gelip senin gih kadrolarında çalışabilir. Bu kadar basit işte aradaki farkın sebebi

Daha
3 yıl 2 ay önce #1987 yazan jayjay
şimdi bn sna bişey derdim ama yeri değil.GİH memurluğu küçümsüyorsun ama sen gel yanıma benim yaptığım işi ben sna öğretmesem yapabilecek misin ? ya da bir mühendis mezunu mühendislik kadrosuna atandığında direkt işi biliyor gibi işin içine girebiliyor mu ?hayır önce işi öğretiyorlar.GİH memurluğunun geneli yönetmelikler mevzuatlar ve kanunlarla ilgili.şahsen bn bilgisayar mühendisi olarak zorlanıyorum.bu dediklerim sağlıkçılarla da ilgili.kimseye üniversitede mesleki bilgi verilmiyor.işi işyerinde öğreniyor herkes.bunları sende bile bile aldatıcı ifadelerle yok bilgi satıormuş falan filan laflarla gelme karşıma

Daha
3 yıl 2 ay önce #2003 yazan metinc

jayjay yazan: şimdi bn sna bişey derdim ama yeri değil.GİH memurluğu küçümsüyorsun ama sen gel yanıma benim yaptığım işi ben sna öğretmesem yapabilecek misin ? ya da bir mühendis mezunu mühendislik kadrosuna atandığında direkt işi biliyor gibi işin içine girebiliyor mu ?hayır önce işi öğretiyorlar.GİH memurluğunun geneli yönetmelikler mevzuatlar ve kanunlarla ilgili.şahsen bn bilgisayar mühendisi olarak zorlanıyorum.bu dediklerim sağlıkçılarla da ilgili.kimseye üniversitede mesleki bilgi verilmiyor.işi işyerinde öğreniyor herkes.bunları sende bile bile aldatıcı ifadelerle yok bilgi satıormuş falan filan laflarla gelme karşıma

Niye alınmdın anlamadım bende gihim ama gerçek bu doktorun mühendisin yaptığı işi yapmam için yıllarca okumam lazım.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2007 yazan jayjay
ben doktorla eşit olalım diye birşey söyledim mi ? sadece TH ye ve SH ye verilen haklara bakıp GİHe neden verilmediğini sorguluyorum.Bn zaten 5 sene okuyup mühendis olmuşum.Neden mühendisin haklarından yararlanamıyorum ? tekniker gidip mühendisliği bitince mühendis kadrosunda olmasa bile o haklardan yararlanıyor.araziye çıkmıyorlar arazi ücreti alıorlar.kurumlar bütün hizmeti zaten dışardan alıor.mühendislik sadece format atmayla mı bilgi satıor ? neyse konu daha çok karmaşıklaşmasın.Sadece GİH de neden üst öğrenim yok neden lise mezunu ile Üniversite mezunu aynı haklara sahip bunu araştır cvbı rahatça bulursun

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2008 yazan QIRIX

jayjay yazan: ben doktorla eşit olalım diye birşey söyledim mi ? sadece TH ye ve SH ye verilen haklara bakıp GİHe neden verilmediğini sorguluyorum.Bn zaten 5 sene okuyup mühendis olmuşum.Neden mühendisin haklarından yararlanamıyorum ? tekniker gidip mühendisliği bitince mühendis kadrosunda olmasa bile o haklardan yararlanıyor.araziye çıkmıyorlar arazi ücreti alıorlar.kurumlar bütün hizmeti zaten dışardan alıor.mühendislik sadece format atmayla mı bilgi satıor ? neyse konu daha çok karmaşıklaşmasın.Sadece GİH de neden üst öğrenim yok neden lise mezunu ile Üniversite mezunu aynı haklara sahip bunu araştır cvbı rahatça bulursun

Yerden göğe kadar haklısın söylediklerinde.

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan QIRIX. Sebep: cümle hata

Daha
3 yıl 2 ay önce #2038 yazan jayjay
gncl...

Daha
3 yıl 2 ay önce #2043 yazan hazan06
genel idare hizmetler sınıfında görevli arkadaşlar üst kademe atanıpta maaşları biraz dolgunlaşmaya başlayınca seslerini kesip oturuyorlar. alt kademede görevli arkadaşlar isyanlara devam etsin.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2063 yazan nazli
GİH'e torba sınıf deyip torbada üstte kalanlar tüm hakları alıyor. Diğerlerini düşünen yok. YHS ise onlardan da altta olunca ona da bakan yok. Özetle GİH'in alt kademesindekilere ve YHS personeline iyileştirici haklar zor verilir.
Bir birim vermeye kalksalar, mutlaka 2 birim kendilerine alırlar ve haklar arasındaki makas daha da açılır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2064 yazan jayjay
bu gidişle bnde öyle yapacam gibi duruyor

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.