logo yeni

sağlık lisansiyerlerine bir derece verilmesi hk.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12111 yazan mustafa_nrs
meb de memur olarak görev yapıyorum lisans mezuniyet sağlık bilimleri fakültesine bağlı sağlık kurumları yöneticiliği bölümüdür. 657 dmk nın ilgili maddesinde sağlık bilimleri lisansiyerlerine 1 derece verildiği hükmü bulunmaktadır. bu sağlık bakanlığında calışan arkadaşlarıma uygulanıyor fakat ben meb de calısıyorum acaba durumum itibariyle ben 1 derece terfi alabilir miyim bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz?? şimdiden yardımlarınız için teşekkkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12115 yazan papatya

mustafa_nrs yazan: meb de memur olarak görev yapıyorum lisans mezuniyet sağlık bilimleri fakültesine bağlı sağlık kurumları yöneticiliği bölümüdür. 657 dmk nın ilgili maddesinde sağlık bilimleri lisansiyerlerine 1 derece verildiği hükmü bulunmaktadır. bu sağlık bakanlığında calışan arkadaşlarıma uygulanıyor fakat ben meb de calısıyorum acaba durumum itibariyle ben 1 derece terfi alabilir miyim bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz?? şimdiden yardımlarınız için teşekkkür ederim.

Sayın MUSTAFA_NRS,

Sağlık lisansiyerleri hangi hizmet sınıfında görev alırlarsa alsınlar, memuriyet giriş derecelerine 1 derece ilave edilmektedir. Bitirdiğiniz bölümün de "sağlık lisansiyeri" sayılan bir bölüm olması nedeniyle 1 dereceden yararlandırılmanız gerekmektedir.
Kurumunuza yazılı olarak müracaat edip 657 sayılı Kanunun 36/A/5 maddesi kapsamında hakkınızda gerekli işlemin yapılmasını talep etmeniz durumunda, konuyu kurumunuzun çözeceğini düşünüyorum. Yazınızda, konu hakkında tereddüt edilmesi durumunda Devlet Personel Başkanlığı ve YÖK'ten görüş alınmasını da talep edebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 1 ay önce #12118 yazan semazen
dereceni vermeleri lazım.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12119 yazan mustafa_nrs
Yardımlarınız için teşekkür ederim...

Daha
1 yıl 1 ay önce #12163 yazan muna
Kurumlarda işi bilmeyen ve kendisini geliştirmeyen memurların eline kalınca, memura yasal haklarını bile verirken uğraştırıryorlar.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.