logo yeni

Meb görevde yükselme sınavı

Daha
1 yıl 5 ay önce - 1 yıl 5 ay önce #11466 yazan levent
Milli Eğitim Bakanlığı eylül 2015 te görevde yükselme sınavı yapacak bu sınava 2010 yılı eylül ayında atanan engelli memurlar girebileceklermidir. Sınav başvuru tarihi itibariyle 5 yılı dolduranlar denirse şeflik sınavına ilgili tarihte atanan engelli arkadaşlarda girebilirler, şayet başvuru tarihi sonu itibariyle derse engelli arkadaşlarım sınava giremeyeceklerdir. Bu konuda yorumlarınızı paylaşırsanız, sesimizi belki duyarlar teşekkürler

:)
Son Düzenleme: 1 yıl 5 ay önce yazan levent.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11468 yazan murtaza
Yönetmelikte hizmet süresi şartı vardır sanırım. orada ne deniyorsa onu uygulayacaklardır.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11480 yazan DeathBringer
İlgili yönetmelikte.

Bu Yönetmelikte belirtilen kadrolara görevde yükselme ve unvan değişikliği yoluyla atanmak isteyenlerden ilan edilen kadrolar için belirlenen başvuru tarihinin son günü itibarıyla gerekli şartları taşıyanlar başvuruda bulunabilir.

denilmektedir. İlanda ayrıca şu veya bu tarih itibariyle şeklinde süre belirtilmez.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11481 yazan nilüfer
Açılacak sınava son başvuru tarihi itibariyle gerekli şartları taşıyanlar başvuruda bulunabileceğinden, örneğin 2015 Ağustos asyı içerisinde başvurusu bitecek olan bir görevde yükselme sınavı için 5 yıl hizmet şartı aranıyorsa, 2010 yılının Eylül ayında göreve başlamış olup hizmet süresi başvurunun son tarihinden sonra 5 yıl olacak personel bu sınava giremeyecektir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: levent

Daha
1 yıl 4 ay önce #11483 yazan levent
Teşekkürler cevap verdiğiniz için peki anayasada yer alan engellilere pozitif ayrımcılık, ilkesi ve 5378 engelliler kanunu gereği klavuza bir dipnot düşemezlermi bakanlığın elindedir diye düşünmekteyim.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11485 yazan nilüfer

levent yazan: Teşekkürler cevap verdiğiniz için peki anayasada yer alan engellilere pozitif ayrımcılık, ilkesi ve 5378 engelliler kanunu gereği klavuza bir dipnot düşemezlermi bakanlığın elindedir diye düşünmekteyim.

Engellilerin görevde yükselmesinde özel düzenlemeler yapılması için genel Yönetmelikte hüküm yer alsa da, Kurumlar da sadece yönetmeliklerine aynı ifadeyi koymakta, ama iş özel düzenlemeye gelince bu konuda herhangi bir ciddi adım atılmadığını görmekteyiz. Dava konusu edilmesi halinde birşey çıkar mı? Bu da davaya bakacak hakimlerin değerlendirmesine kalır diyeyim ben.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11653 yazan levent
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ediyorum, bir nebzede olsa katkı sağladığınız için ayrıca editörümüzün benim yazımdan sonra geniş bir yazı paylaşmış bu paylaşımlar yerine ulaşmıştır. Milli eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları duyuru yazısı çıkartarak eylül 2015 olan sınavı erteleyerek 6 Aralık 2015 tarihine ertelemiş böylelikle sınava giremeyecek engelli arkadaşlar (2010 yılı eylül göreve başlayanlar) da şeflik sınavına gireceklerdir emeği geçen başta editörümüz yazarlarımız ve yorum yapan arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi bir borç biliyorum
Not: Yorumlar Karamsar olmuş olsada

Daha
1 yıl 2 ay önce #12000 yazan levent
Milli Eğitim Bakanlığı Görevde yükselme sınavı başvuruları 19 Ekim-04 Kasım 2015 tarihinde başlıyor. Eğitim çalışanlarına hayırlı olsun Teç-Sen

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.