logo yeni

Ünvan Değişikliği

Daha
1 yıl 4 ay önce #11445 yazan CorvusCorax
Herkese selam;

Bağlı bulunduğum kurumda Kameraman olarak çalışıyorum.Aynı kurum dahilinde başka bir şehire sağlık durumu özrü ile tayin istedim,fakat gideceğim ilde bulunan tek boş kadro, anbar memurluğu.Kendi isteğim ile anbar memurluğuna geçtiğim taktirde sonra ki zamanlarda oluşacak boşlukta eski kadrom Kameramanlığa, ünvan değişikliği sınavına girmeden doğrudan atanabilirmiyim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11446 yazan nazli
Daha önce asaleten bulunulan bir kadroya yeniden atanma sırasında görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavına girilmesine gerek bulunmamaktadır.
Ancak, bu durumda sınava girmeden atama yapma konusunda kurumunuzun takdir yetkisi de vardır. Eski kadronuza yeniden atanmak için yapacağınız başvuruyu kurumunuzun kabul etmesi zorunluluğu bulunmamaktadır.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11454 yazan metinc
evet kurumunu ikna edebilirsen sınavsız atanabilirsin.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11457 yazan CorvusCorax
Cevaplarınız için teşekkürler.
Eski kadroma ait boşluğu, farklı bir kurumda bulmam durumunda işleyiş nasıl oluyor.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11458 yazan metinc
kameraman kadrosu artık senin için kazılmış hak mahiyetindedir. Başka kurumlardaki kadrolara da sınavsız atanabilirsin. Ancak diğer kurumlarda kameraman kadrosu bulman zor. Çok az kurumda var diye biliyorum.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11459 yazan eksedra
slm ben 05.01.2012 tarihinde kültür bakanlığında işe başşladım . bi hafta once yukselme sınavı duyurusu yapıldı duyuruda şube müdürlüğü kadroları için aranan şartlarda 3 YIL ASALETEN çalışma şartı var bu açıdan benım bu sınava gırme şansım var mı cvb verırsenın çok sevinirim . aday memeurluğum 1. yılın sonunda kaldırıldı yanı 05.01.2013 tarihinde

Daha
1 yıl 4 ay önce - 1 yıl 4 ay önce #11461 yazan Kül Tigin

eksedra yazan: slm ben 05.01.2012 tarihinde kültür bakanlığında işe başşladım . bi hafta once yukselme sınavı duyurusu yapıldı duyuruda şube müdürlüğü kadroları için aranan şartlarda 3 YIL ASALETEN çalışma şartı var bu açıdan benım bu sınava gırme şansım var mı cvb verırsenın çok sevinirim . aday memeurluğum 1. yılın sonunda kaldırıldı yanı 05.01.2013 tarihinde

Merhaba
Kültür ve Turizm Bakanlığında şube müdürü olabilmek aranan özel şartlar ilgili yönetmelikte şöyle sıralanmıştır:
1)Kütüphane müdür yardımcısı, müze müdür yardımcısı, Basma Yazı ve Resimleri Derleme Müdür Yardımcısı, Resim Heykel Müzesi ve Galeri Müdür Yardımcısı, APK uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, araştırmacı kadrolarında toplam en az iki yıl asaleten çalışmış olmak veya şef, ayniyat saymanı kadrolarında toplam en az dört yıl asaleten çalışmış olmak veya çözümleyici, programcı, mütercim, redaktör kadrolarında toplam en az beş yıl asaleten çalışmış olmak veya mimar, mühendis, şehir plancısı, matematikçi, arkeolog, jeomorfolog, jeolog, istatistikçi, kimyager, ekonomist, kütüphaneci, biyolog, kitap pataloğu, folklor araştırmacısı, müze araştırmacısı, enformasyon memuru kadrolarında toplam en az üç yıl asaleten çalışmış olmak veya dekoratör, heykeltıraş, restoratör, grafiker, tekniker kadrolarında toplam en az dört yıl asaleten çalışmış olmak veya bu bentte belirtilen farklı kadrolarda çalışılan sürenin eksik olması halinde sözü edilen kadrolarda toplam en az beş yıl asaleten çalışmış olmak,
2)Müze müdürü kadrosuna atanabilmek için ayrıca; müze müdürlüğü ihtisas elemanı olmak ve en az bir yıl Bakanlığa bağlı müze müdürlüklerinde fiilen görev yapmış olmak, Resim Heykel Müzesi ve Galeri Müdürü kadrosuna atanabilmek için ayrıca; Müze müdürlüğü ihtisas elemanı olmak veya Güzel Sanatlar Fakültelerinin resim, heykel, seramik, grafik, iç mimari, geleneksel Türk el sanatları bölümü mezunu olmak,
3)Kütüphane müdürü, Basma Yazı ve Resimleri Derleme Müdürü kadrolarına atanabilmek için ayrıca; kütüphane müdürlüğü ihtisas elemanı olmak, il halk kütüphaneleri dışındaki kütüphane müdürü kadrolarına yeterli sayıda ihtisas elemanı bulunamadığı takdirde diğer koşulları taşımakla birlikte dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak,
4) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,

Anlatımınızdan yukarıda yer verilen şartları taşımadığınız görülüyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 4 ay önce yazan Kül Tigin.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.383 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.