logo yeni

4924 sayılaknuna tabi calıstıgı surelerın sayılması

Daha
2 yıl 1 ay önce #9135 yazan sidel07
iyi calısmalar antalya nüfus müdürlüğünde görev yapmaktayım.25/09/2014 tarihli dilekçemle 13/01/2004-06/06/2005 tarihlerinde İdil devlet hastanesinde ve 06/06/2005-20/08/2007 tarihleri arasında sarıveliler Sağlık Merkezinde 4924 sayılı kanuna tabi calıstım.30/06/2009 tarihli valilik oluru ile bu hızmetlerim derece ve kadememe sayıldı.bunun uzerınden maaş almaya başladım daha sonra 13/01/2014 tarih ve 852 sayılı valilik oluru ile bu derece kademelerim iptal edildi ve bana borc kaydı cıktı 32 sayılı 14.sayfa ve 16/08/2010 tarihli dpb görüşünde bu hizmetlerin maaşa esas sayılabileceği belirtiliyor ayrıca danıstayın 2012/13662 esas ve 2013/6574 sayılı kararı gereğincede sayılır denıyor.ne yapmam gerekiyor bana yol gosterırsenız sevınırım.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9136 yazan metinc
4924 sayılı kanuna göre sözleşmeli statüde geçen hizmetlerin 657 sayılı kanunun geçici 37 sine göre kazanılmış hak aylığında değerlendirmeye alınması gerekir. Dolayısıyla hakkınızda intibak yapılması gerekir. Belki intibakta hata yaptıkları için geri almışlardır.
İşlemi neden geri aldıklarını açıkladılarmı? Yada siz yazı ile sordunuzmu? Aklıma gelen bir konu emsal uygulamasına takılmış olabilirsiniz mesela.
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9138 yazan nazli
Derece ve kademelerin geri alınma sebebini bir dilekçeyle sorup, sebebini öğrendikten sonra çözüm yolu aramak daha sağlıklı olacaktır. Eğer size daha önce bu konuda yazılı bilgi verildiyse orada yazan igfadelere bakmak gerekir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9140 yazan sidel07
tesekkur ederım yardımınız ıcın emsal uygulması degıl personel genel mudurlugunun 657 sayılı Devlet memurları kanunun 36.ıncı maddesının (c) bendinin 6.ıncı fıkrasının hükmü uyarınca görusune ıstınaden gerı alındı.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9141 yazan metinc
36 C/6 zaten 4b sözleşmelilerin memuriyete geçirilmeleri halinde intibak maddesi. Sizin durumunuzla direkt alakası yok ama acaba sizin bu kapsamda olmadığınızı mı kastetmek istediler?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9142 yazan sidel07
kanun maddeleri aynı hatta bizim özlük haklarımız 4/b den daha iyi sendikam mahkemeye basvurmamı soyledı acaba emsal karar bulabılır mıyım

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9155 yazan nazli
Kadroya 6495 sayılı Kanunun 9 uncu maddesi uyarınca geçmişseniz, hakkınızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Geçici 41 inci maddesine göre intibak işlemi yapılacaktır.

Kurumunuza müracaat ederek durumu belirtin, hakkınızda 657 sayılı Kanunun 36/C/6 maddesinin değil, geçici 41 inci maddenin uygulanması gerektiğini belirtin. Tereddüt ediyorlarsa da konuyu Devlet Personel Başkanlığına veya Maliye bakanlığına sormalarını isteyin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9165 yazan sidel07
yok ben 4924 lü iken kpss sınavını kazanınca istifa ettim.v.h.k.i olarak göreve başladım.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9169 yazan papatya
Sayın SİDEL,
Sözleşmeli olarak görev yapmakta iken görevinden ayrılıp Devlet memuriyetine girenlerin, sözleşmeli statüde geçen hizmet süreleri memuriyet hizmetlerinden sayılmamakta ve derece ve kademelerine dahil edilmemektedir. Anlattığınız konuya bakıldığında, idarenin, daha önce sehven yapılan işlemi geri aldığı anlaşılmaktadır.
Yapılan işlem son haliyle doğrudur.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9170 yazan metinc

sidel07 yazan: yok ben 4924 lü iken kpss sınavını kazanınca istifa ettim.v.h.k.i olarak göreve başladım.

Baştan söyleseydin kpss ile atandığını bu hataya düşmezdik. İntibak yapılmaması doğrudur o zaman. Ancak adaletli değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.401 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.