logo yeni

İstek Dışı Yer Değiştirme

Daha
2 yıl 3 ay önce #8686 yazan bababaris
Merhaba, ben çalıştığım ilden memleketime tayin istedim. Çok şükür tayini aldım.İlçemde bir okula atandım. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rızam dışında kararnamemi değiştirip ulaşımımın zor olacağı müdürlüğe atamamı yapmak istiyor. Bunu yapabilirler mi? Yaparlarsa hukuki yollara başvursam iptal ettirebilir miyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #8687 yazan osman1
Öğretmenleri atama ve yerlerini değiştirme konusunda ilçe meb müdürünün tek başına yetkisi bulunmamaktadır. Ayrıca, okulunuz herhangi bir şekilde yetkili makamlar tarafından değiştirilse bile buna karşı dava açabilirsiniz.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8688 yazan feylesof
Norm kadro fazlası olarak görünüyorsan atamanı yaparlar. Dava açabilirsin ama kazanırmısın soru işaretleri var.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 3 ay önce #8692 yazan bababaris
Norm fazlası değilim. Yhs personeliyim.

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8695 yazan feylesof
Bakanlık personelinide başka bir okula atamalarına veya görevlendirmelerine engel bir durum yok ama dava açabilirsin tabi. Yinede bu sorunların en iy.i çözümü her zaman torpil olmuştur.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan feylesof.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.336 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.