logo yeni

%59 engelli raporum var emekli olmak istiyorum

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #8048 yazan marjii
15/12/2000 yılında hizmetli olarak göreve başladım 2014 yılında tüm vücut fonksiyon kaybı oranı ile %59 engelli raporum var malul olamıyorum ama erken emekli olmam için sigortalı hizmet sürem 16 yıl olması lazım galiba şimdi bu durum da ben nasıl emekli olabilirim ? başka yolu yokmu ? 16 yılı bekleyecem diyecem ama görevi bırakma durumu da var böyle olur ise sigortalı bir işte çalışsam durum ne olur ?
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan marjii.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #8054 yazan papatya
Sayın MARJII,
Çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranınızın %59 olması nedeniyle, yaşlılık aylığına hak kazanabilmeniz için 16 yıl hizmetinizin bulunması gerekecektir.
11.12.2000 tarihinde işe başlamış olduğunuzdan, 11.12.2016 tarihinde 16 yıllık hizmet süresini tamamlamış olursunuz.
Memuriyetten ayrılmanız durumunda, yaşlılık aylığına hak kazanabilmeniz için eksik kalan süreleri, gerekli primleri ödemek koşuluyla serbest ya da özel sektörde çalışarak tamamlamanız da mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.