logo yeni

Engellilerin kariyer mesleklere neden giremiyorlar

Daha
3 yıl 2 ay önce #552 yazan kemal cebi
Engellilerin kariyer mesleklere girmesine neden engel oluyorlar. Yani engelli olmak bir insanın kafasının dahamı az çalıştığını gösteriyor. Yada kurumunu temsil edemiyormu. Ne yapabiliriz bu konuda.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #553 yazan Kül Tigin

kemal cebi yazan: Engellilerin kariyer mesleklere girmesine neden engel oluyorlar. Yani engelli olmak bir insanın kafasının dahamı az çalıştığını gösteriyor. Yada kurumunu temsil edemiyormu. Ne yapabiliriz bu konuda.

Bu konuda söylenecek çok şey var aslında. Ancak bazı kariyerler meslekler bu inatlarından vazgeçtiler. Sınırlı sayıda da olsa alabiliyorlar. Bazı mesleklerde ise hala direniş sürüyor. Kariyer meslekleri bırakın öğretmenlikte bile bir direniş vardı. Başbakanın açıklamasından sonra bu konudaki sıkıntılar ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #555 yazan rene
Ben suan bir üst kurulda mühendis olarak calişiyorum ve kurumdaki pekcok uzmandan daha ağir sartlarda calişiyorum...

All is Well

Daha
3 yıl 2 ay önce #557 yazan Kül Tigin
Gerçekten de yasal düzenlemeleri yapmakla engelleri kaldıramıyorsunuz. İnsanların zihnindeki engelleri de yıkmak gerekiyor.

Birçok engelli çalışanımız engelsizlerden daha iyi bir performans gösteriyor. Tamam belki zihinsel veya ruhsal engelliler için kariyer meslek sınırlaması getirilebilir ancak örneğin ortopedik engelli bir kaymakamın engelsizlerden daha kötü bir performans göstereceğini varsaymak ta zihinlerdeki engele bir örnek.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #938 yazan narmenx

Kül Tigin yazan: Gerçekten de yasal düzenlemeleri yapmakla engelleri kaldıramıyorsunuz. İnsanların zihnindeki engelleri de yıkmak gerekiyor.

Birçok engelli çalışanımız engelsizlerden daha iyi bir performans gösteriyor. Tamam belki zihinsel veya ruhsal engelliler için kariyer meslek sınırlaması getirilebilir ancak örneğin ortopedik engelli bir kaymakamın engelsizlerden daha kötü bir performans göstereceğini varsaymak ta zihinlerdeki engele bir örnek.

Diğer taraftan son zamanlarda engelli çalışanlarımız Yardımcı Hizmetler Sınıfına verilerek engellerine bir engel daha katılmaktadır.Zihinleri engelli olmasa,bunun ayrımını sanırım yapmak çok da zor olmazdı..

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.