logo yeni

engelli memur emekliliği

Daha
1 hafta 3 gün önce #14853 yazan pasifik
selamlar benim 2006 senesinden sigorta girişim var yaklaşık 3300 gün prim günüm var 2016 da memur oldum yüzde 57 engel oranım var vergi indirimi için başvurdum sonucu bekliyorum vergi indirim belgem geldiği takdirde ne zaman emekliliği hak ederim. ayrıca engelli rapor tarihim 2015 senesine ait emekli olacağım zaman benden yeni rapor isterlermi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 hafta 3 gün önce #14856 yazan osman1
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenlerden, çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanların 5400 gün (15 yıl) prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanması mümkün.
Emekli olabilmeniz için prim ödeme sürenizin dolması gerekiyor. Bu da yaklaşık 5 yıllık süreye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Daha
6 gün 2 saat önce #14868 yazan pasifik
teşekkür ederim. peki memur olarak bu haklardan faydalanmam için vergi indirim belgesi almam gerekiyormu. yani emekli olurken engelli memurdan vergi indirim belgesi isteniyormu.ayrıca ben raporu 2015 de aldım 2008 den önce engelli olduğumu ispatlayamazsam kaç yılda emekli olurum . teşekkürler

Daha
5 gün 18 saat önce #14872 yazan nilüfer
Vergi indiriminden yararlanma ayrı, engelli olarak emekliye ayrılma hususu ayrıdır. Vergi indiriminden yararlanmamış olmanız, engelli emekliliği hakkından de yararlanamayacağınız anlamına gelmez.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
5 gün 18 saat önce #14874 yazan pasifik
ssk ve bağkurlu engellilerde emekli olurken vergi indirimi belgesi olması şart koşuluyor peki emekli sandığında yani memurlarda böyle bi şart varmı vergi indirim belgesi almam gerekiyormu

Sayfa oluşturma zamanı: 0.419 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.