logo yeni

Memurların 18+18 istirat raporuyla emeklilik kıriteri nedir?

Daha
3 ay 1 hafta önce #14440 yazan paranoya
arkadaşlar devlet memurları kanununda diyor hastalık izninde 18 aya kadar izin alabilir iyileşme olmazsa tekrardan 18 aya kadar izin kullanabilir yinede iyileşme olmazsa emekli edilir diyor bu şekilde emekli olan varmı aramızda ben paranoid tip şizofreni hastasıyım ekpssyle hizmetli olarak atandım atanalım 2 yıl oldu çalışma şartları çok zor oluyor çalışamıyorum %80 raporum var agır özürlü bu şekilde emekli olan varsa bilgi verirseniz sevinirim başka şartlar varmı sadece 18+18 istirahat raporu alıp (heyet raporu) emekli olma şansım varmı yoksa başka şartlarda varmı 18+18 heyet raporu alıp hemen emekli olabilirmiyim bilgi verirseniz sevinirim 657 sayılı devlet memurları kanunu şu şekilde arkadaşlar
Kanser, verem ve akıl hastalıkları gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren
hastalığa yakalananlara on sekiz aya kadar,
İzin verilir.İzin süresinin sonunda hastalıklarının devam ettiği resmi sağlık kurullarının raporu ile tespit edilenlerin izinleri bir katına kadar uzatılır. Bu sürelerinin sonunda da iyileşmeyen memurlar hakkında emeklilik hükümleri uygulanır bu şekilde emekli olmuş arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce - 3 ay 1 hafta önce #14444 yazan osman1
Konuyla ilgili bir yazıya bu sitede rastladım. Belki yararı olur.

YAZI
Son Düzenleme: 3 ay 1 hafta önce yazan osman1 .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: paranoya

Daha
3 ay 1 hafta önce #14445 yazan paranoya
bu yazıyı okudum osman 18%18 rapor alıp direk emekli mi ediliyor yoksa malulen emeklilik mi uygulanıyor kanunda emekli edilir demiyor emeklilik hükümleri uygulanır deniyor bu hüküm neler bilgi veren olursa sevinirim

Daha
3 ay 1 hafta önce #14446 yazan osman1
Hizmet süresine ve hastalık türüne göre; normal emeklilik, malulen emeklilik, toptan ödeme (hizmet süresi az ise) suretiyle emekliye ayırma gibi yollardan biri uygulanacaktır.

Daha
3 ay 1 hafta önce #14448 yazan paranoya
benim 2 yıl oldu çalışalım tam anlamadım söylediginizi açıklayıcı yazarsanız sevinirim

Daha
3 ay 1 hafta önce #14450 yazan osman1
2 yıl olduysa çalışma. 18+18 kuralı gereği ilişiğiniz kesilirse 3-4 yıl hizmetle, emekli olamazsınız. Ödediğiniz primler topluca size geri ödenir. Maas bağlanmaz

Daha
3 ay 5 gün önce #14481 yazan paranoya
malulen emeklilik hükmü uygulansa malullük şartları nelerdir osman abi

Daha
3 ay 5 gün önce #14483 yazan osman1
Sitede rastladığım bir yazı konuya ilişkin bilgileri içeriyor.
YAZI

Daha
3 ay 5 gün önce #14487 yazan paranoya
Malullük aylığı bağlanması için gerekli sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı şartını taşıyan memurlar, başvurularını bir dilekçe ile bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü veya Merkez Müdürlüğüne yaparlar.kopyaladıgınız yazıyı okudum osman abi dogru bilgiler içeriyor fakat bazı yanlışlıklarda var mesela
Malullük aylığı bağlanması için gerekli sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı şartını taşıyan memurlar, başvurularını bir dilekçe ile bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü veya Merkez Müdürlüğüne yaparlar.
burda sgk il müdürlügüne başvurması gerek deniliyor yanlış bilgi degilmi memurlar emeklilik işlemlerini kurumuna başvuruyor çalıştıgı kuruma
ben sgk yı aradım kurumunuzla görüşeceksiniz deniliyor bizle alakası yok dendi yanlışmı anladım osman bey dogrusu nedir siz ne düşünüyorsunuz

Daha
3 ay 5 gün önce #14488 yazan osman1
SGK il müdürlüğüne başvuru yaparlar denilirken, kurumunuzun bu konuda karar yetkisinin olmadığı, kurumunuza vereceginiz raporun SGK il müdürlüğüne iletilmesi gerektiği hususu sanırım. Kişi SGK ya iletmek üzere belgeleri kendi kurumuna verecektir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.440 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.