logo yeni

Engelli Memur Emekli Maaşı ve İkramiyesi Hesaplama

Daha
9 ay 4 hafta önce - 9 ay 4 hafta önce #12903 yazan AnkaraMetin
05.081992-1999 yılları arasında SSK'lı olarak çalıştım. 2122 gün primim vardı. (bu süre içinde işten ayrılırken iş yerimden 5 yıllık kıdem tazminatımı aldım).

Daha sonra 26.12.2001 tarihinde engelli memur olarak göreve başladım. 2017 yılbaşı itibariyle emekli olmayı düşünüyorum. Hizmet birleştirmesi yaptım. Şu an 7/2'yim. Emekli keseneğim ise 6/3. (Yardımcı hizmetler)

2017 yılbaşında emekli olursam ne kadar ikramiye ve emekli maaşı alırım? Nasıl hesaplayabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Raporum%45 dır.
Son Düzenleme: 9 ay 4 hafta önce yazan AnkaraMetin. Sebep: Bilgi aktarma

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 4 hafta önce #12909 yazan papatya

AnkaraMetin yazan: 05.081992-1999 yılları arasında SSK'lı olarak çalıştım. 2122 gün primim vardı. (bu süre içinde işten ayrılırken iş yerimden 5 yıllık kıdem tazminatımı aldım).

Daha sonra 26.12.2001 tarihinde engelli memur olarak göreve başladım. 2017 yılbaşı itibariyle emekli olmayı düşünüyorum. Hizmet birleştirmesi yaptım. Şu an 7/2'yim. Emekli keseneğim ise 6/3. (Yardımcı hizmetler)

2017 yılbaşında emekli olursam ne kadar ikramiye ve emekli maaşı alırım? Nasıl hesaplayabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Raporum%45 dır.

Sayın METİN,
2017 yıl başında emekli olduğunuzda, emekli maaş ve ikramiyeniz o gün geçerli olacak katsayılara göre belirlenecektir. Ancak, bugün geçerli olan rakamlar üzerinden ve 6/3'e göre hesaplama yapacak olursak; emekli ikramiyeniz 15 tam hizmet yılı memuriyet hizmetinize göre ikramiyenizi hesapladığımızda (kıdem tazminatı aldığınız süre için ikramiye ödenmeyecektir) 29.294 TL olacak, verdiğiniz bilgiler çerçevesinde emekli aylığınız ise 1.618 TL olacaktır.

.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.