logo yeni

emeklilik

Daha
10 ay 2 gün önce #12892 yazan bejeke01
14/09/1999 tarihinde ssk'lı olarak işe başladım.13/01/2015 tarihinde engelli raporu aldım.bir kamu kuruluşuna işçi olarak 25/07/2015 tarihinde işe başladım.11/05/2010 tarihinde istifaen işten ayrıldım.17/05/2010 tarihinde devlet memurluğuna geçtim halen çalışmaktayım. ssk toplam hizmet sürem 2208 gün. emekli sandığında geçerli sürem 2050 gün. bu şartlar altında ne zaman emekli olabilirim.kadrom sağlık teknisyeni ön lisans mezunuyum derecem 6/1 emekli maaşım ve ikramiyem ne kadar olur.emeklilik de tekrar rapor almak gerekir mi.engel oranım % 42 ilginize teşekkür ederim.birde engelli memur yaptığı iş engel oranını artırıyorsa nasıl yer değiştirebilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 2 gün önce #12895 yazan papatya

bejeke01 yazan: 14/09/1999 tarihinde ssk'lı olarak işe başladım.13/01/2015 tarihinde engelli raporu aldım.bir kamu kuruluşuna işçi olarak 25/07/2015 tarihinde işe başladım.11/05/2010 tarihinde istifaen işten ayrıldım.17/05/2010 tarihinde devlet memurluğuna geçtim halen çalışmaktayım. ssk toplam hizmet sürem 2208 gün. emekli sandığında geçerli sürem 2050 gün. bu şartlar altında ne zaman emekli olabilirim.kadrom sağlık teknisyeni ön lisans mezunuyum derecem 6/1 emekli maaşım ve ikramiyem ne kadar olur.emeklilik de tekrar rapor almak gerekir mi.engel oranım % 42 ilginize teşekkür ederim.birde engelli memur yaptığı iş engel oranını artırıyorsa nasıl yer değiştirebilir.

Sayın BEJEKE01,
Verdiğiniz bilgilere göre, çalışmaya başladıktan sonra engellilik haliniz oluşmuştur.
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenlerden, çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %40 ilâ %49 arasında olanlar, 6480 gün (18 yıl) prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler.
4258 gün prim ödemiş olmanız nedeniyle, 2222 daha prim ödemeniz gerekecektir. Bu da 6 yıl 2 ay 2 gün sonra bu süreyi dolduracağınız anlamına gelir.
Memuriyete 30/9/2008 tarihinden sonra girmiş olmanız nedeniyle, emekli maaşınız emekli olacağınız döneme kadar ödenecek prim miktarlarına göre belirleneceğinden, belli bir rakam belirtme durumu söz konusu olamamaktadır.
Emeklilik aşamasında yeniden rapor istenebilmektedir. Çalıştığınız işin engel durumunuzu artırıyor olması durumunda, konunun çözümü için kurumunuza durumunuzu yazılı olarak iletmeniz halinde daha uygun bir işte çalışmanız sağlanabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bejeke01

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.