logo yeni

Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

Daha
2 yıl 11 ay önce #5970 yazan hasbinka
Çok teşekkür ederim Papatya. Yani 10 yıldan önce emekli olursam bu hakları elde edemeyeceğim di mi? Şubat 2015 te 10 yılımın dolacağını düşünürsek biraz daha dayanmam gerekecek sanırım.
Tekrardan çok teşekkür...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5982 yazan papatya
Sayın HASBİNKA,

Emekli Sandığı Kanununun mülga hükümleri çerçevesinde konuyu değerlendirdiğimde, malulen emekli olarak aylık ve ikramiyeden yararlanabilmeniz için belirttiğim koşulların oluşması gerektiğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turkolog

Daha
2 yıl 11 ay önce #6028 yazan turkolog
Merhaba Papatya hanım.
26/08/2003 te sigorta başlangıcım var. toplamda 2200 sigorta gunum var. 15/09/2010 dan beri memurum. Memuriyete engelli kadrosunda başladım. Şuan 8/1 kadro derecem. Lisans mezunuyum.
Çalışma hayatımdan önce engelliydim (7 yaşından beri) %57 raporum vAR.

bu şartlara göre ne zaman emekli olabilrim. Emekli maaşım ne kadar olur. çok çok tesekkur ederım..

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #6032 yazan papatya
Sayın TURKOLOG

26/8/2003 tarihinde sigorta başlangıcınızın olması ve çalışma hayatına engelli olarak başlamış olmanız durumunda, 5400 gün (15 yıl) prim ödenmesi halinde yaşlılık aylığı alabileceğinizi düşünmekteyim. Hiç ara vermeden çalışmış olmanız halinde bile 2018 yılında emekli olmanız mümkün olabilecektir.

Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: turkolog

Daha
2 yıl 6 ay önce #8040 yazan scorpion
PAPATYA HANIM ŞİMDİDEN EMEĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. B)
SİGORTA GİRİŞİM 1995,3000 GÜN BİR FİİL SİGORTAM VAR.23.03.2011 DE ENGELLİ OLARAK MEMURİYETE BAŞLADIM.3.DERECE VERGİ İNDİRİMİM VAR,DOĞUM TARİHİM.13.10.1972. EĞER EMEKLİ OLMAK İSTESEM NEZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM VE NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALABİLİRİM ACABA?

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #8046 yazan papatya

scorpion yazan: PAPATYA HANIM ŞİMDİDEN EMEĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. B)
SİGORTA GİRİŞİM 1995,3000 GÜN BİR FİİL SİGORTAM VAR.23.03.2011 DE ENGELLİ OLARAK MEMURİYETE BAŞLADIM.3.DERECE VERGİ İNDİRİMİM VAR,DOĞUM TARİHİM.13.10.1972. EĞER EMEKLİ OLMAK İSTESEM NEZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM VE NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALABİLİRİM ACABA?

Sayın SCORPION,
1995 yılında çalışma hayatına engelli olarak başlamış olmanız durumunda, 5400 gün (15 yıl) prim ödemeniz halinde, yaşlılık aylığı almanızın mümkün olabileceğini düşünmekteyim. Ödediğiniz 3000 günlük prim 8 yıl 4 ay hizmete tekabül ettiğinden, 23.03.2011 tarihinden sonra memuriyete ara vermeden 6 yıl 8 ay daha çalışmanız gerekecektir. Bu durumda da, 22.11.2017 tarihinde emekli olmanız mümkün olabilecektir. Emekli olduğunuz tarihteki katsayılara göre ve derece/kademenize, unvanınıza göre maaşınız belirlenecektir.

Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 6 ay önce #8099 yazan scorpion
1995 te engelilik durumum yoktu.

Daha
2 yıl 6 ay önce #8100 yazan papatya
Sayın SCORPION,
1995 yılında çalışma hayatına başlamış olmanız ve daha sonra %59 oranında engelli olmanız durumunda 5760 gün (16 yıl) prim ödemeniz halinde, yaşlılık aylığı almanızın mümkün olabileceğini düşünmekteyim. Ödediğiniz 3000 günlük prim 8 yıl 4 ay hizmete tekabül ettiğinden, 23.03.2011 tarihinden sonra memuriyete ara vermeden 7 yıl 8 ay daha çalışmanız gerekecektir. Bu durumda da, 22.11.2018 tarihinde emekli olmanız mümkün olabilecektir. Emekli olduğunuz tarihteki katsayılara göre ve derece/kademenize, unvanınıza göre maaşınız belirlenecektir.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8815 yazan dijitalevren
benim ssk + memurluk toplam 18 yıllık çalışma hayatım var engelli %85 raporum %55 maliye raporum var ve 3/2 sindeyim. acaba emekli olursam ne kadar maaş alabilirim ve ikramiyem ne kadar olur. Birde ben çalışmak istesem kesinti vs nasıl olur acaba ?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8831 yazan papatya
Sayın DIJITALEVREN,
Bulunduğunuz unvan gereği ek göstergeden yararlanıp yararlanmama durumunuza göre emekli aylık ve ikramiye miktarınız değişebilecektir. Bu konuda verceğiniz bilgiye göre hesaplama yapma imkanı bulunabilir..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.128 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.