logo yeni

Engelli emekliligi

Daha
1 yıl 2 ay önce - 1 yıl 2 ay önce #11915 yazan ufuk çetinkaya
24.11.1987 yılında ilk defa öğretmenliğe başladım. 18.07.1966 doğumluyum. Geçirdiğim rahatsızlık sonucu %90 ağır engelli raporum var. Ancak halen Çalışmaya devam ediyorum. Normal emekli olma tarihim 18.07.2016. Ocak 2016'da emekli olabilir miyim, olmam halinde emekli aylığım ve emekli ikramiyemde kendi emsalim bir Öğretmene göre farklılık olur mu? Teşekkür ederim. Ufuk Cetinkaya
Son Düzenleme: 1 yıl 2 ay önce yazan ufuk çetinkaya. Sebep: Duzeltme

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11916 yazan papatya

ufuk çetinkaya yazan: 24.11.1987 yılında ilk defa öğretmenliğe başladım. 18.07.1966 doğumluyum. Geçirdiğim rahatsızlık sonucu %90 ağır engelli raporum var. Ancak halen Çalışmaya devam ediyorum. Normal emekli olma tarihim 18.07.2016. Ocak 2016'da emekli olabilir miyim, olmam halinde emekli aylığım ve emekli ikramiyemde kendi emsalim bir Öğretmene göre farklılık olur mu? Teşekkür ederim. Ufuk Cetinkaya

Sayın ÇETİNKAYA;
Belirttiğiniz durumda Ocak 2016'da emekli olmanız mümkündür.
Emekli ikramiyesi tam yıl hizmet üzerinden hesaplanacağından, 24.11.2015 itibariyle 28 yıl hizmetiniz olduğunu varsaydığımızda, Ocak 2016 veya Temmuz 2016'da emekli olunması durumu değiştirmeyecek. Sadece olası katsayı artışlarından kaynaklı zamlardan faydalanmayacaksınız.
Emekli aylığı bakımından ise maaş hesabı 7 ay daha eksik süreye göre hesaplanacaktır.
Bunların dışında, erken emekli olmanızın size belirgin bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ufuk çetinkaya

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.320 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.