logo yeni

hizmet birleştirmesi

Daha
1 yıl 2 ay önce #11857 yazan tolga01
papatya hanım 05.05.2006 da özel bir işyerinde engelli kadrosunda çalıştım vergi indirimli. atamam oldu ayrılıp 2014 de kamuya hizmetli kadrosundan atandım özelde çalıştığım 8.5 hizmet yılının kaç yılı memurluğuma yansıyacak memurluğumda 15 yıl çalışırsam emekl olabilecekmişim ssk lı çalıştığım yıldan ne kadar eklenecek daha kaçyıl çalışmak gerekli olacak hizmet birleştirmemi ne zaman yaptırırsam daha faydama olur kimi hemen yaptır yıllık izin günün çoğalır kimi emekli olacağın zaman yaptır diyor vergi kesintisi fazlalaşır diyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11858 yazan papatya
Sayın TOLGA,

Engel durumunuza, işe girmeden ya da girdikten sonra engelli olma durumunuza göre emekli olma süresi değişiklik gösterebilecektir. Hizmet birleştirmesi yapıldığında emekli kesenekleriniz üst derecelerden kesilecektir. Emeklilik bakımından değerlendirilebilecek hizmetleriniz varsa ve bu hizmetler birleştirilmemiş ise, emekliliğe karar verdiğinizde hizmet birleştirmesi yoluna da gidebilirsiniz.
Konuya ilişkin ayrıntılı bir yazıya bu siteden ulaşabilirsiniz . YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tolga01

Daha
1 yıl 2 ay önce #11861 yazan tolga01
papatya hanım 8.5 (sekiz yıl altı ay özelde SSK lı çalışmamın kaç yılı sayılacak memurluğumda emeliliğim hesaplanırken 16 yılda emekli olacaksam örneğin 8.5 yılın tamamımı sayılacak onu anlayamadım hizmet birleştirmesi olduğunda şimdiden teşekür ediyorum

Daha
1 yıl 2 ay önce #11917 yazan papatya

tolga01 yazan: papatya hanım 8.5 (sekiz yıl altı ay özelde SSK lı çalışmamın kaç yılı sayılacak memurluğumda emeliliğim hesaplanırken 16 yılda emekli olacaksam örneğin 8.5 yılın tamamımı sayılacak onu anlayamadım hizmet birleştirmesi olduğunda şimdiden teşekür ediyorum

i

Sayın TOLGA01,

Özel sektörde geçen hizmetlerinizin memuriyetten sayılması ayrı bir konu, emekliliğinizden sayılması ise ayrı bir konudur. Verdiğiniz bilgilere göre özel sektör hizmetiniz memuriyette değerlendirilmeyecektir. Ancak, hizmet birleştirmesi yapılarak söz konusu hizmetlerinizin emeklilik bakımından değerlendirilmesi mümkün olabilecektir.

1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenler

**Çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanlar, 5400 gün (15 yıl),

**Çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %50 ilâ %59 arasında olanlar, 5760 gün (16 yıl),

**Çalışmaya başladıktan sonra çalışma gücündeki kayıp oranı %40 ilâ %49 arasında olanlar, 6480 gün (18 yıl)

prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.424 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.