logo yeni

Engelli Emekliliği

Daha
1 yıl 7 ay önce #11051 yazan Sertergül
Merhabalar,
Ben 15 yıl sigortalı olarak çalıştım. 3680 gün primim var.
2014 Martta Engelli Kpss ile memurluğa atandım.
Engelli memurun emeklilik şartları ve emekli olunca alacağı emekli ikramiyesi ve emekli maaşı hakkında bilgi almak istiyorum.
Ayrıca sigortalı emekli olursam emeklilik şartları ,emeklilik ikramiyesi ve emeklilik maaşı hakkında bilgi almak istiyorum.
Konu ile ilgili bilgi vermenizi rica ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 7 ay önce #11052 yazan nazli
Burada arkadaşlar genellikle memurlara ilişkin bilgiler paylaşıyor. İşçi emekliliği ile ilgili daha doğru bilgileri bu konulara ağırlık veren sitelerden edinseniz daha uygun olur sanırım.

Çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engelini varsa 5400 gün prim ödemeniz halinde emekli olabilirsiniz. 3680 gün prim ödemiş olmanız nedeniyle, prim ödeme gününüzün tamamlanması için 2 yıldan daha prim ödenmiş olmanız gerekecek.

Memur olarak emekli olursanız, emekli olduğunuz tarihte toplam hizmetinize göre emekli maaşı hesaplanır. Sigortalı hizmetlerinizden dolayı kıdem tazminatı ya da toplu para almışsanız emeklilik haklarınız ona göre değişecektir mutlaka.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11055 yazan Sertergül
İlginize teşekkür ederim

Sayfa oluşturma zamanı: 0.335 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.