logo yeni

Şizofren hastalığı memuriyete engelmi

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #932 yazan semazen
Eşimin bir yakının oğluna %40 şizofren teşhisi konmuştu. Memur olmasını istiyorlar bana sordular bende bilmiyorum dedim aklıma buras geldi. değerli yöneticilerimizinden yardım bekliyorum.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin. Sebep: Forum kuralları 3.10 gereğince başlıkta değişiklik yapılmıştır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #939 yazan turanaga
İşe girilip girilmeyeceğini bilemeyeceğim ama, bulunduğum işyerinde daha ileri derecede bu hastalığı yaşayan arkadaşlar var.

Çalışmalarında sorun görülmüyorsa işe girmeleri de sorun olmaz sanırım.

657 sayılı Kanunu, işe alınmada sağlık açısından sadece "görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak" şartını aramaktadır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #942 yazan Kül Tigin
657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde yer alan hüküm dolayısıyla, şizofreni tanısı konmuş bir engellinin memur olabilmesi için "sağlık şartları itibariyle görevini yapmasına engel bir durum bulunmadığına dair sağlık kurulu raporu alabilmesi" şarttır. Engel oranı düşük bazı hastalar bu raporu alarak çalışabilmektedirler.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 9 ay önce #6318 yazan rene
Bence sıkıntı olmaz nasilsa memurluğu sallayan yok gidip bolbol rapor alır olur biter... tecrube ile sabit :woohoo:

All is Well

Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.