logo yeni

Bir Defaya Mahsus Tayin Hakki

Daha
1 yıl 9 ay önce #10564 yazan rene
Merhabalar 16 agustos ta cikan bir yonetmelik ile engelli memurlara, kurumlarinda uygun kadro ve teskilat yapisi bulunmasi sarti ile bir defaya mahsus tayin hakki taninmis ve bu yonetmeligi tum kurumlarin kendi personel yonetmeliklerine 6 ay icinde eklemesi seklinde bir madde ilave edilmisti.
6 aylik surenin dolmasina ragmen hicbir kurum bu yonetmelik hukumlerini yerine getirmedi ilgi tutup gonderdigimiz dilekceler cevapsiz birakildi bundan sonraki surec ne olmalidir 2 senedir tayin bekliyorum....
Gorus vw onerileriniz icin tesekkur ederim

All is Well

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #10566 yazan tekgöz

rene yazan: Merhabalar 16 agustos ta cikan bir yonetmelik ile engelli memurlara, kurumlarinda uygun kadro ve teskilat yapisi bulunmasi sarti ile bir defaya mahsus tayin hakki taninmis ve bu yonetmeligi tum kurumlarin kendi personel yonetmeliklerine 6 ay icinde eklemesi seklinde bir madde ilave edilmisti.
6 aylik surenin dolmasina ragmen hicbir kurum bu yonetmelik hukumlerini yerine getirmedi ilgi tutup gonderdigimiz dilekceler cevapsiz birakildi bundan sonraki surec ne olmalidir 2 senedir tayin bekliyorum....
Gorus vw onerileriniz icin tesekkur ederim

mebde calısıyorsanız sorun yok meb yapıyor. sağlıktada yapılıyor ama ben ıl saglıkta calısıyorum gıtmek ıstedıgım yerın ıl saglıgında kadrom olmadıgı ıcın boş halk saglıtkakı kendı unvanımdakı bos kadroya atanmak ıstıyorum ama bakanlıtka bılmıyor kesın net nasıl olacagını kac kısıye sordum onlarda net cevap vermıyorlar

Daha
1 yıl 9 ay önce #10568 yazan agatoran
bazı kurumlar çıkardı. Senin kurum çıkarmadıysa dilekçe verip yönetmelikte gerekli değişikliğin yapılıp yapılmadığını ve hangi aşamada olduğunu sorabilirsin. Bir süre konuyor ama kimse uymuyor.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10570 yazan rene
Mevzu da o ya zaten dilekcelere herhangi bir cevap verilmiyor. Muhatap da bulamiyoruz.

All is Well

Daha
1 yıl 9 ay önce #10608 yazan jarni17
Belediye de çalışıp da bu kanundan faydalanmak için ne yapmak lazım diğer kurumlar gibi çıkmasını beklediğimiz bir yönetmelik de yok bilgisi olan varsa sevinirim

Daha
1 yıl 9 ay önce #10610 yazan metinc
Belediye personeline bu hükmün uygulanması mümkün değil. Çünkü bu yönetmelik hükmü personele kurum içinde bir ilden başka bir ile tayin hakkı getiriyor. Belediyelerin ise başka yerde teşkilatı yokki bir yerden başka bir yere tayin hakkı olsun.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10612 yazan rene
kurumların kadro ve teşkilat yapıları dikkate alınarak tayinleri yapılır denmekte,
burada kadro yapısı dediği gitmek istediğin yerde uygun boş kadro olması
teşkilat yapısı ise gitmek istediiğin yerde kurumunun mevcut bulunması.
bu yüzden belediye ve üniversiteler baştan kaybediyolar malesef.

All is Well

Sayfa oluşturma zamanı: 0.353 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.