logo yeni

Engelli Memur Emekli olunca ikramiye ve maaşı

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10186 yazan gandalf
Merhaba Papatya Hanım;
13.10.1998 yılında %59 özürlülükle işe başladım.
Şu anki derecem 2/1 i
Ek göstergem 1600
Maliye Bakanlığında Gelir Uzmanıyım.
24.11.2014 tarihinde emekli dilekçemi verdim henüz sonuçlanmadı ne kadar maaş ve ikramiye alırım. Şimdiden teşekkürler...
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan gandalf.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10188 yazan papatya

gandalf yazan: Merhaba Papatya Hanım;
13.10.1998 yılında %59 özürlülükle işe başladım.
Şu anki derecem 2/1 i
Ek göstergem 1600
Maliye Bakanlığında Gelir Uzmanıyım.
24.11.2014 tarihinde emekli dilekçemi verdim henüz sonuçlanmadı ne kadar maaş ve ikramiye alırım. Şimdiden teşekkürler...

Sayın GANDALF,
16 yıl 3 ay hizmete göre yaptığım hesaplamada, 2014 yılı ilk altı ayında emekli maaşınız aylık net 1.351 TL, ikramiye miktarınız ise 29.112 TL olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 10 ay önce #10235 yazan burdurlu
papatya hanım işçi emekliliğine göre memur emeklilik tazminat ve maaşı arasındaki farklar nelerdir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10241 yazan papatya
Sayın BURDURLU,
İşçi ve memur emekliliği ile memurların işe başlama durumuna göre ememkliliği farklı düzenlemelere tabi tutulmuştur. Çok özet bir şekilde ifade edecek olursam, işçiler ile 1/10/2008 tarihinden sonra işe giren memurların emeklilik haklarının hesabında ödedikleri primlerin ortalaması alınmak suretiyle emeklilik haklarının belirlendiği, daha önce işe giren memurların ise yapmış oldukları en üst göreve (itisnai durumlar olabilir) göre emeklilik haklarının belirlendiğini söyleyebilirim.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hali01

• Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
1 yıl 10 ay önce #10257 yazan Bülent89
sayın papatya hanım

arkadaşımız yüzde 59 engelli memur girişli 17 08 1994 tarihide işe başlama tariihi
emekli maaşı ve ikramiyesi ne olur

maaş hesapla sistemi varsa bulabileceğimiz adres var mı

saygılarımla

• Bülent89
  • Ziyaretçi
1 yıl 10 ay önce #10258 yazan Bülent89
derecesi 1/2 ek gösterge 2200

• Bülent89
  • Ziyaretçi
1 yıl 10 ay önce #10290 yazan Bülent89
sayın papatya

engellilik oranı yüzde 59
işe başlama 17.08.1994
derece kade 1/2
ek gösterge 2200
üniversite mezunu memur bu yıl emekli olmak istese ne kadar ikraniye ve emekli maaşı alır

Daha
1 yıl 10 ay önce #10294 yazan hali01
Papatya hanım, inanın normal insanlar gibi sağlığımız, çalışma şartlarımız ve yıllarımız pirimlerimiz eşit olmadığı için hep kafamızda soru işaretleri, kimselerde net cevap veremiyor farklı farklı cevaplar çıkıyor. ama sizin verdiğiniz bu uğraş için teşekkür ederim. ilginize emeğinize sağlık.
bende aynı dertten müzdarip biri olarak sizden yardım isteyeceğim.
benim ilk sgk lı işe girişim 15/01/1995 ara ara çalışmayla 4100 günüm vardı memurluğu kazanıp 07/072011 de emekli sandığına geçtim ve derecem daha 11/1 i sağlığım sebebiyle idare etmeye çalışıyorum. son 7 yılın 3,5 yılı meselesine göre 7 şubat 2015 de emeklik hakkım, emekli sandığına geçiyor heralde. sizin tavsiyenize göre sgk danmı? emekli sandığından emekli olmam avantajlı olur? bu dereceyle emekli olsam ne kadar maaş bağlanır bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10295 yazan papatya

Bülent89 yazan: sayın papatya

engellilik oranı yüzde 59
işe başlama 17.08.1994
derece kade 1/2
ek gösterge 2200
üniversite mezunu memur bu yıl emekli olmak istese ne kadar ikraniye ve emekli maaşı alır

Sayın BÜLENT89,
20 tam yıl üzerinden hesaplama yaptığımda, emekli aylığınız 1.518 TL, emekli ikramiyeniz ise 41.690 TL olacaktır. 21 tam yılı doldurmadan emekli olmanız durumunda, 20 yıldan fazla olan aylardan dolayı emekli aylığınız bir miktar artacaktır. Artan her ay için emekli aylığınız yaklaşık 2 TL artacaktır.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10296 yazan papatya

hali01 yazan: Papatya hanım, inanın normal insanlar gibi sağlığımız, çalışma şartlarımız ve yıllarımız pirimlerimiz eşit olmadığı için hep kafamızda soru işaretleri, kimselerde net cevap veremiyor farklı farklı cevaplar çıkıyor. ama sizin verdiğiniz bu uğraş için teşekkür ederim. ilginize emeğinize sağlık.
bende aynı dertten müzdarip biri olarak sizden yardım isteyeceğim.
benim ilk sgk lı işe girişim 15/01/1995 ara ara çalışmayla 4100 günüm vardı memurluğu kazanıp 07/072011 de emekli sandığına geçtim ve derecem daha 11/1 i sağlığım sebebiyle idare etmeye çalışıyorum. son 7 yılın 3,5 yılı meselesine göre 7 şubat 2015 de emeklik hakkım, emekli sandığına geçiyor heralde. sizin tavsiyenize göre sgk danmı? emekli sandığından emekli olmam avantajlı olur? bu dereceyle emekli olsam ne kadar maaş bağlanır bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim.

Sayın HALİ01,
2015 yılının ilk altı ayı içerisinde ememkli aylığı bağlanmasını hakederek emekliye ayrılmanız durumunda, aylık maaşınız 1351 TL olacaktır. Şubat ayı geçtikten sonra emekli olmanızın daha avantajlı olabileceğini düşünüyorum. (verdiğiniz bilgilerden tam olarak emekli aylığına ne zaman hak kazanacağız anlaşılmamaktadır. Engel oranı nedeniyle)

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hali01

Sayfa oluşturma zamanı: 0.410 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.