logo yeni

emeklilik mi yaşlılık aylığı mı?

Daha
1 yıl 11 ay önce #9989 yazan kenan
Sitede yer alan "ENGELLİ MEMURLAR NE ZAMAN EMEKLİ OLUR?" konusunun ilk başlığı "ENGELLİ MEMURUN YAŞLILIK AYLIĞI" olmuş. Buradan engelli memurun emekliliği, yaşlılık aylığı bağlanmasıyla oluyor sonucu mu çıkıyor?
Yazıda; "**Çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanlar, 5400 gün (15 yıl), ...
"prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler."
deniyor. Bu şart gerçekleştiğinde emeklilik için mi yaşlılık aylığı için mi başvurmamız lazım?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #9996 yazan papatya
Sayın KENAN,
Sözünü ettiğiniz haberin başlığı ile haberin içeriği aynı hususlara ilişkindir. Haberde engellilere yaşlılık nedeniyle emekli aylığı bağlanmasından söz edilmiştir. Belirttiğiniz husus malülen emeklilik ile ilgili konu değildir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kenan

Daha
1 yıl 11 ay önce #10003 yazan kenan
Haberi eleştirmedim, anlamadığım bir noktayı aydınlatmaya çalışıyorum. Yıllardır okuyorum engelli emekliliğini, her okudukça farklı şeyler öğreniyorum. Son sorumun cevabını da verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10005 yazan Kül Tigin

kenan yazan: Haberi eleştirmedim, anlamadığım bir noktayı aydınlatmaya çalışıyorum. Yıllardır okuyorum engelli emekliliğini, her okudukça farklı şeyler öğreniyorum. Son sorumun cevabını da verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Sayın Kenan son sorunuzda başvurulacak emeklilik yaşlılık aylığı bağlanmasına ilişkin emekliliktir‏. Aslında yaşlılık aylığı bağlanması emekli aylığı bağlanmasının bir türüdür denilebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kenan

Sayfa oluşturma zamanı: 0.361 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.