logo yeni

ENGELLİ EMEKLİLİĞİ HAK.

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9665 yazan burdurlu
;) ENGELLİ KİŞİ ENGEL DERECESİNE GÖRE EMEKLİĞİNİ HAKETMİŞ OLSA FAKAT EMEKLİLİĞİ TERCİH ETMEYİP ÇALIŞMAYA DEVAM ETMESİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI NELER OLABİLİR,EMEKLİ OLMUŞ OLSA HERYILIN OCAK VE TEMMUZ AYLARINDAKİ EMEKLİLERE GELEN ZAMDAN FAYDALANILABİLİR.ÇALIŞMAYA DEVAM ETMESİ HALİNDE İSE BU ZAMLARIN ALACAĞI EMEKLİ MAAŞINA HİÇ BİR FAYDASI OLMAZMI?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9666 yazan levent
burdurlu kardeşim emekliliği hak edipte çalışırsan senin için yararı olur kıdem tazminatın çalıştığın yıllar kadar artış gösterir.(emekli toplu ikramiyen) emekli olsan (emeklilerin maaşı ortada) bana yeter diyorsan olabilirsin ikinci sorun ise evet ocak ve temmuz aylarında veya toplu sözleşme bir yıllığına imzalanırsa (2014 yılı gibi) memurlara ve emeklilere verilen zamlardan faydalanırsın. üçüncü sorunun cevabı çalışmaya devam edersen emekli maaşına faydası olur ( en fazla 30 yıl için)

:)

Daha
2 yıl 2 hafta önce #9674 yazan papatya

burdurlu yazan: ;) ENGELLİ KİŞİ ENGEL DERECESİNE GÖRE EMEKLİĞİNİ HAKETMİŞ OLSA FAKAT EMEKLİLİĞİ TERCİH ETMEYİP ÇALIŞMAYA DEVAM ETMESİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI NELER OLABİLİR,EMEKLİ OLMUŞ OLSA HERYILIN OCAK VE TEMMUZ AYLARINDAKİ EMEKLİLERE GELEN ZAMDAN FAYDALANILABİLİR.ÇALIŞMAYA DEVAM ETMESİ HALİNDE İSE BU ZAMLARIN ALACAĞI EMEKLİ MAAŞINA HİÇ BİR FAYDASI OLMAZMI?

Sayın BURDURLU,
Mesajınızda yer alan sorulara Sayın LEVENT tarafından verilen cevaplarla aynı doğrultuda, ben de size çalışmanızın emekli aylık ve ikramiyenizde artış yaratacağını söyleyebilirim.

Çalışırken maaşınıza gelen zam, emekli olmuş kişinin aylığına da genellikle aynı oranda yansımaktadır. Öte yandan emeli ikramiyesi bakımından 30 yıla kadar olan hizmet süresi önem arzettiğinden, 30 yıla kadar çalışacağınız her fazladan süre emekli ikramiyenizi artıracaktır. Ayrıca, emekli maaşı bakımından ise çalışacağınız her fazladan süre maaşınıza artış olarak yansıyacaktır (maaşta 30 yıl sınırlaması yok, mümkün olabilirse 50 yıla kadar bile olabilir)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9751 yazan burdurlu
çok teşekürler papatya hanım.yaptığım kontrollerde emeklili olanlara zam gelmeden ne kadar emekli maaşı alırım diye hizmet dökümümü kopyalayarak bakıyorum hiç bir değişiklik olmuyor.yani emeklilere zam verilmeden önce de sonra aynı çıkıyor.değişmiyor.bazen kuruş farkediyor.20 veya 30 kuruş gibi acaba neden?ilginize teşekür ediyorum. :unsure:

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9752 yazan burdurlu
teşekürler.sağlık sıhhatle çalışmaya devamdüşüncesindeyim :) ....

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9768 yazan burdurlu
BU KONUYA CEVAP VEREBİLME DURUMU SGK DANMI ACABA :huh:

Daha
2 yıl 1 hafta önce #9769 yazan levent
burdurlu kardeşim neye cevap verme hakkı sgk damı anlayamadım. :blink:

:)

Daha
2 yıl 6 gün önce #9779 yazan burdurlu
sgk lı olarak sormuştum emeklilik tarihi haketmem geçeli 1 yıl oldu.yatan primlere göre 1 yılda 2 veya 3 lira emekli maaşı farketti.neden bukadar düşük onu anlamk zor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.