logo yeni

yüksek sağlık kurulu

Daha
3 yıl 2 ay önce #1561 yazan gih
slm arkadaşlar ben polis memuruyum solunum sistemlerinden d dilimi raporum var bu raporlar sağlık daire başkanlığına gitti oradan personel daire başkanlığına personel daire başkanlığıda sgk kamu emeklilik daire başkanlığına göndermiş onlarda yüksek sağlık kuruluna göndermişler bu yüksek sağlık kurulu ne iş yapar ne gibi bir sonuç verir ve süresi ne kadardır yani benim hakkımda nasıl bir sonuç çıkar cevaplarınız için şimdiden tşkler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1574 yazan papatya
Devlet memurlarının, sağlık durumları sebebiyle SGK tarafından kabul gören resmi sağlık kurumlarının sağlık kurullarından alacakları çalışma gücü engel durumunu gösterir sağlık raporları, SGK bünyesindeki sağlık kurulu tarafından değerlendirilmektedir.
Bu değerlendirmede, hastaneden alınmış olan raporda belirtilen engel oranının altında engel oranı da tespit edilebilir. %60 ve daha yukarı oranda çalışma gücü engeli olduğuna karar verilmesi durumunda, memur hakkında malülen emeklilik işlemi de yapılabilmektedir.
Sağlık kurulunun iş yoğunluğu, ilgili kişi ve rapora ilişkin araştırma ve inceleme gibi değişken unsurlara göre, vereceği kararın süresi de değişiklik gösterebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gih

Daha
3 yıl 2 ay önce #1577 yazan Kül Tigin
Öncelikle geçmiş olsun.
Yüksek sağlık kurulu branşları farklı uzmanlardan oluşan bir kuruldur.
- Millî Savunma Bakanlığı,
- Sağlık Bakanlığı,
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,
- Yüksek Öğretim Kurulu,
- En fazla üyeye sahip işveren,işçi ve kamu çalışanlarını temsil eden konfederasyonlar,
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,
- Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu,
- Türk Tabipleri Birliği,
- Türkiye Ziraat Odaları Birliği,
- SGK tarafından görevlendirilecek birer uzman hekimden oluşur

Görevleri :

- Kurul, sigortalılar hakkında vazife malûllük derecesi, iş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremezlik derecesi tespiti ile çalışma gücünün malûliyeti gerektirecek derecede kaybına ilişkin Kurumca verilen kararlardan itiraza konu olanları inceleyerek karara bağlar.
- Kurul, sigortalı veya hak sahiplerinin talebi üzerine görevlendirdiği uzman bir hekimi dinlemek zorundadır.
- Kurul, bu Kanunda yazılı görevlerle sınırlı olmak kaydıyla, mahkemelerden intikal eden ve bilirkişi sıfatıyla rapor düzenlenmesi talep edilen dava dosyaları hakkında, gerekli incelemeleri yaparak görüş bildirir. Mahkemeler, bahse konu dosyalar için belirlediği bilirkişi ücretini kurul üyelerine iletilmek üzere Kuruma gönderir.

Kurulun yapısı ve görevleri bunlardır ancak ne şekilde bir karar çıkacağı konusu uzmanlıkla ilgili bir husustur.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1616 yazan narmenx

gih yazan: slm arkadaşlar ben polis memuruyum solunum sistemlerinden d dilimi raporum var bu raporlar sağlık daire başkanlığına gitti oradan personel daire başkanlığına personel daire başkanlığıda sgk kamu emeklilik daire başkanlığına göndermiş onlarda yüksek sağlık kuruluna göndermişler bu yüksek sağlık kurulu ne iş yapar ne gibi bir sonuç verir ve süresi ne kadardır yani benim hakkımda nasıl bir sonuç çıkar cevaplarınız için şimdiden tşkler

Ben bu süreci bire bir yaşayanlardanım. Emekli Sandığı size doktor beyanınızın olup olmadığı ile ilgili bir yazı gönderecektir. Siz beyanınızda doktor bulundurmayacağınızı belirtin(uygulamada rutin hale geldi,sorun olmaz) Bunun üzerine Emekli Sandığı Sağlık Kurulu sizin Sağlık Kurulu raporlarınızı ve eklerini inceleyecektir.Bu ekleri incelerken daha önce almış olduğunuz tüm istirahat raporları da incelenecektir çünkü bu onlar için çok önemli bir kıstastır.Daha önceki istirahat raporlarınız Sağlık Kurulu raporunda belirtilen teşhis ile paralel bir durum seyrederse,muhtemel olarak size ADİ MALÜLLÜK kararı çıkacaktır.Bunun üzerine kurumunuz durumunuza uygun bir kadroya geçişinizi yapmak üzere size öneride bulunacaktır.Ancak kurumlar son zamanlarda öneride bulunurken bir takım haklarınızı gasp etme yoluna gidebilmektedir.Bu hususa çok dikkat edin,çünkü bu işin sonunda mutlaka yargı ayağı meydana gelebilmektedir.Sonuçlar ile ilgili paylaşımlarınızı buradan devam ederseniz daha da faydalı olabiliriz.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #1620 yazan gih
yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar gih olma ihtimalim varmı sizce ben gih olmak istiyorum çünkü her gece oksijen cihazıyla uyumam gerekli bunun içinde en uygunu bana gih memurluğu

Daha
3 yıl 2 ay önce #1621 yazan narmenx

gih yazan: yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar gih olma ihtimalim varmı sizce ben gih olmak istiyorum çünkü her gece oksijen cihazıyla uyumam gerekli bunun içinde en uygunu bana gih memurluğu

Siz zaten GİH olmak istiyorsanız kurumunuzun size getireceği muhtemel öneri de GİH olacaktır.Bu durumda sizden dilekçe istenir ve GİH sınıfına geçişiniz olur.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1622 yazan gih
narmenx siz gih memurumusunuz

Daha
3 yıl 2 ay önce #1623 yazan narmenx

gih yazan: narmenx siz gih memurumusunuz

Ben de GİH idim ancak o bahsettiğiniz süreçlerden geçtikten sonra kurum beni yardımcı hizmetlere verdi,sözde durumuma uygun pozisyona atama yaptı,ancak bu ülkede Lisans mezunlarının durumuna uygun pozisyonu Yardımcı Hizmetler ise,o zaman GİH de çalışnların hepsi Yüksek Lisans mezunu olması gerekiyor :))

Daha
3 yıl 2 ay önce #1624 yazan gih
yazınızın sonunda çok dikkat edin kurumunuz hakkınızı yiye bilir demişsiniz mahkeme ayağı oluşa bilir demişsiniz ne demek istediniz tam olarak anlatabilirmisiniz

Daha
3 yıl 2 ay önce #1626 yazan gih
birde ben haziran ayında süreçi başlatmıştım halen sürüyor bu süreç daha ne kadar sürer

Sayfa oluşturma zamanı: 0.395 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.