logo yeni

idari ceza

Daha
5 ay 1 hafta önce #14068 yazan öyleki
arkadaslar merhaba , mesleğim polislik ve birşey danışmak istiyorum

aranızda konu ile alakalı kesin bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

biliyorsunuzdur belki polislikte izinler sürekli kapanıyor(kastettiğim senelik izinler değil haftalık izinler ) ve bu bize telefonumuza gece gec saatlerde iş ile alakalı kurdugumuz whatsapp grubumuzdan mesaj olarak geliyor.
bu şekilde tebliğ yasal mı ? ben gece gec saatlerde uyurken arada bir uyanıp telefonuma bakıp yarın haftalık izinim kapalı olup olmadıgını kontrol etmeye mecbur muyum ?
yoksa bunu bana bir gün öncesinden yazılı mı beyan etmeleri gerek ? veya yasal olarak nasıl olur ?
gece gec saatlerde atılan mesajı uykumdan uyanıp görmezsem ve yasal olarak hakkım olan haftalık izin günüm diye gec uyanırsam ve işe gec gidersem veya hiç gitmezsem hakkımda idari bir ceza uygulanabilir mi ?
kanunlarımızda cep telefonu yada e posta kullanmak gibi bir mecburiyetim yada her an duyarlı olmak gibi bir zorunluluk mevcut mu ? Veya doğrusu nedir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #14070 yazan osman1
Mevzuata göre, memur amirlerinden aldığı hukuka uygun emirleri yerine getirmek zorundadır. Bu emir yazılı veya sözlü olarak verilmiş olabilir. Bu kapsamda, ilgiliye iletildiği konusunda kuşku olmayacak yollarla amir tarafından iletilen emirlerin yerine getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Öte yandan, emniyet hizmetlerinde görev yapanlar, görevlerinin niteliği gereği önceden kestirilmesi mümkün olmayan olaylara müdahale amacıyla göreve çağrılabilmektedirler.

Tüm personelin huzursuz ve belirsiz şekilde bekletilmesi yerine, personelin gruplandırılması suretiyle ve bazı grup personelin (dönüşümlü olarak) önceden haberdar edilmek suretiyle göreve çağrılacakmış gibi bekletilmeleri sağlanabilir.

Ayrıca, ağır koşullardaki bu çalışmalar karşılığında emniyet mensuplarına ödeme yapılmasını sağlayacak düzenlemelerin yapılması da şarttır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.591 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.